Honor X9b yakında daha fazla pazarda

BIS sertifikası alan Honor X9b'nin Hindistan lansmanının yakın olduğu haberleri, teknoloji tutkunlarını heyecanlandırıyor.

Honor X9b yakında daha fazla pazarda

Honor, bu yıl Eylül ayında Honor 90 modeliyle Hindistan akıllı telefon pazarına yeniden giriş yaptı. Ancak o zamandan bu yana marka sessiz kalmıştı. Şimdi ise şirketin ülkede yeni bir cihazı piyasaya sürmeye hazırlandığı görülüyor. Honor'un yeni bir akıllı telefonu Hindistan Standartlar Bürosu sertifikasyon web sitesinde tespit edildi.

Honor X9b, BIS sertifikasyonunu aldı. Bir kullanıcı, eskiden Twitter olarak bilinen X platformunda, BIS sertifikasyon web sitesinde ALI-NX1 model numarasıyla yeni bir Honor cihazını fark etti. Bu model, akıllı telefon kategorisinde listelenmiş durumda. Model numarası Honor X9b telefonuna karşılık geliyor. Cihazın 2024'ün ilk çeyreğinde piyasaya çıkması bekleniyor. Honor'un henüz Hindistan'da X9b'nin varlığı veya yaklaşan teklifi hakkında resmi bir açıklama yapmadığını belirtmek gerek.

Honor X9b yakında daha fazla pazarda

Honor X9b, bu yıl Ekim ayında Çin'de piyasaya sürüldü. 6.78 inç kavisli AMOLED ekran, 1.5K çözünürlük, 10-bit renkler ve 120Hz yenileme hızı gibi özelliklere sahip. Cihaz, 108MP ana sensör, 5MP ultra geniş açılı lens ve 2MP makro birim içeren dairesel bir arka kamera modülüne sahip. 16MP ön kamera ile donatılmış. Honor X9b, 8GB ve 12GB RAM seçenekleriyle birlikte Snapdragon 6 Gen 1 işlemci tarafından destekleniyor ve 256GB yerel depolama alanına sahip. Akıllı telefon, 35W hızlı şarj desteğiyle 5,800mAh batarya ünitesi ile destekleniyor.

Hindistan'da Honor X9b'nin özelliklerinin Çin varyantıyla aynı olmasını bekleyebiliriz. Markanın, akıllı telefonun ülke lansmanı ile birlikte bir TWS kulaklık da duyurması mümkün.