Honor yeni orta segment cihazını tanıttı! Karşınızda Honor X40i

Akıllı telefon dünyasının önemli markalarından biri olan Honor yeni modeli Honor X40i’yi resmen tanıttı.

Honor yeni orta segment cihazını tanıttı! Karşınızda Honor X40i

Huawei’den ayrıldıktan sonra gayet başarılı işler çıkartan Honor, şimdide farklı tarzda bir arka kameraya sahip olan X40i modelini tanıttı. Orta segment ailesine mensup olan X40i her ne kadar hem özellikleri hem de fiyatıyla dikkatleri üzerine toplasa da, telefonun arka yüzeyinde yer alan 2’li kamera kurgusunun alışılmışın dışında bir tasarıma sahip olduğunu da belirtelim.

6,7 inç büyüklüğünde ve Full HD+ çözünürlüğünde LCD ekrana sahip olan telefon gücünü MediaTek’in Dimensity 700 yonga setinden alıyor. 8GB RAM + 128GB dahili depolama alanı veya 12GB RAM + 256GB dahili depolama alanı seçenekleriyle satışa sunulacak olan telefonun ön yüzeyinde 8MP’lik tek bir kamera bulunuyor.

Honor yeni orta segment cihazını tanıttı! Karşınızda Honor X40i

Cihazın arka tarafında bulunan ve fiziksel boyut olarak birbirine eşit şekilde tasarlanmış olan 2’li kamera kurulumu ise 50MP + 2MP’lik lenslerden oluşuyor. Elektriksel gücünü 4.000mAh’lık pilinden alan Honor X40i’da aynı zamanda 40W hızlı şarj teknolojisi bulunuyor.

Siyah, gümüş, yeşil ve pembe olmak üzere 4 farklı renk seçeneğiyle satışa sunulacak olan telefonun 8GB RAM + 128GB dahili depolama alanı versiyonu 240 dolarlık etikete sahip olacakken, 12GB RAM + 256GB dahili depolama alanı versiyonu ise 300 dolara ilgililerin karşısına çıkacak. Telefonun ilk etapta Çin’de çıkacağını küresel pazara ise daha sonra dahil olacağını hatırlatalım.