Mobil

HP bütçe dostu Android telefon üzerinde çalışıyor

HP, akıllı telefon rekabetine bu defa daha iddialı hazırlanıyor.

HP bütçe dostu Android telefon üzerinde çalışıyor

Android tarafında duyurduğu tablet modelleriyle mobil dünyasına yeniden giriş yapan HP'nin bu defa hedefinde akıllı telefonlar var. Şirketin ilk aşamada 200 dolar bandında giriş seviyesinde konumlandırılan modeller sunacağı aslında geçtiğimiz yılın ikinci yarısından beri dillendirilen bir gelişme. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan HP yetkilileri telefon için bir yıldan fazla süredir geliştirme çalışmalarının devam ettiğini bildirdi. 2014'ün ilk yarısında tanıtımı beklenen model 5.5-inç boyutunda ve 720p çözünürlüklü ekrana sahip olacak. İlk aşamada büyük ekranlı telefonlar kategorisini hedef alması beklenen HP'nin 6-inç seviyesinde bir telefon hazırladığı da gelen bilgiler arasında.

1389426249_hp-brave.jpg

6-7 yıl öncesine kadar Windows Mobile işletim sistemine sahip iddialı akıllı telefon çözümleriyle sektörde yer alan HP, sürpriz bir kararla pazardan çekildiğini açıklamış ve daha sonra WebOS ve Palm'in satın alınması hamleleri şirkete zarardan başka bir şey getirmemişti. Android işletim sistemine sahip bütçe dostu telefonların ise dünya genelinde satışa sunulması durumunda kayda değer satışlar gerçekleştirmesi bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.