Mobil

HP, mobil dünyasına geri dönüyor!

Hp, uzun zamandır üretim yapmadığı sektöre geri dönüyor.


PC endüstrisinin en büyük isimlerinden Hewlett-Packard (HP), akıllı telefon piyasasına geri dönmeye hazırlanıyor. Şirketin Asya Pasifik Bölgesi PC ve Tablet Departmanı Kıdemli Yöneticisi Yam Su Yin tarafından The Indian Express gazetesine yapılan açıklamada HP'nin bir dizi mobil cihaz üzerinde çalıştığı ve bunlar arasında akıllı telefon modelleri de olduğu ifadesi yer aldı. 

1373008068_hp-veer2.jpg

Sözkonusu ürünlerin ne zaman piyasada olacağına dair detay vermeyen Yin, "Geç girdiğiniz bir piyasada varlığınızı hissettirmek için fark yaratmak zorundasınız. HP markalı bir akıllı telefon kullanıcılarına farklı bir deneyim sunacak.." şeklinde konuşarak, şirketin inovasyon konusunda sınırları zorlayacağının sinyalini verdi.
 
2010 yılında avuçiçi bilgisayar üreticisi Palm'i satın almasıyla mobil cihazlar konusunda atağa geçeceği düşünülen HP, bu satın almadan sadece 1 yıl sonra sürpriz bir kararla akıllı telefon piyasasından çıkmış, Palm'e ait WebOS işletim sisteminin geliştirilmesini de durdurmuştu.

Yorumlar
Erhan
Gelsin gelsin, ne kadar çok rekabet, bizler için o kadar uygun fiyatlı yüksek teknoloji demek...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.