Mobil

HTC 10 ve iPhone 7: Hoparlör karşılaştırma

Hangisinin hoparlörü daha iyi? HTC 10 mu iPhone 7 mi? İşte HTC 10 ve iPhone 7 hoparlör karşılaştırması!

HTC 10 ve iPhone 7: Hoparlör karşılaştırma

HTC akıllı telefonlar yıllardır BoomSound hoparlörleri ile her zaman ön planda olmuştu. BoomSound, telefonun ön kısmındaki alt ve üst kısımlarda bulunan stereo hoparlörlerden oluşuyordu. HTC 10 ile şirket geleneksel hoparlör kavramını BoomSound Hi-Fi olarak değiştirdi.

 

HTC 10’un ses özellikleri de en göze çarpan farklarından biri olarak öne çıkıyor. 24-bit Hi-Res ses desteği, BoomSound hi-fi hoparlörleri, hem hoparlör hem kulaklık çıkışlarını destekleyen özel amfi ve DAC’ları ile ses konusunda beklentilerini en iyi şekilde karşılanmasını sağlıyor.

HTC 10, woofer ve tweeter özelliği taşıyan iki hoparlörü sayesinde benzersiz bir müzik keyfi yaşatırken, en iyi kulaklık deneyimi için kullanıcının duyma deneyimini ölçen ve her iki kulak için de ses frekanslarını dinamik olarak ayarlayan Kişisel Ses Profil Sistemini sunuyor.

1478153357_htc-10-vs-iphone-7-speaker-header-2.jpg.jpg

Apple geçtiğimiz aylarda tanıttığı iPhone 7’yi çift hoparlör özelliği ile duyurdu. Telefondaki yeni stereo hoparlörler, iPhone 6s’ten iki kat daha güçlü etkileyici bir ses sağlayarak daha dinamik bir ses aralığı ve daha kaliteli bir hoparlör sunuyor. Apple iPhone 7’nin çift hoparlörleri HTC 10'un BoomSound Hi-Fi hoparlörleri ile benzer bir şekilde çalışıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.