Mobil

HTC 10 vs Samsung Galaxy S7 Edge

HTC 10 ve Samsung Galaxy S7 Edge modellerini tasarımları ile karşılaştırıyoruz.


12 Nisan'da dünya ile aynı anda Türkiye lansmanı da gerçekleştirilen HTC 10 elimize ulaştı. Video inceleme öncesinde telefonun tasarımını pazardaki en ciddi rakibi Samsung Galaxy S7 Edge ile karşılaştırıyoruz. İşte fotoğraflarla HTC 10 vs Samsung Galaxy S7 Edge. Fotoğrafların üstüne tıklayarak tam boyutlu hallerini görebilirsiniz.

 

İlk karşılaştırma her iki telefonun ön taraftan genel görüntüsü ve ekranarı kapalı biçimde karşınızda. HTC 10 modelinde ön kısımda artık marka logosu yer almıyor. Ekranın altında ise Home butonlarını görüyoruz. HTC 10'da yer alan buton dokunmatik ve parmak izi okuyucusu olarak çalışıyor. Galaxy S7 Edge modelinde de Home butonunda parmak izi sensörü yer alıyor.

İkinci karşılaştırmada her iki telefonun da ekranları tam parlaklık seviyesinde açık şekilde karşınızda!

HTC 10 ve Galaxy S7 Edge modellerinin ön kamera kısımları karşınızda. HTC 10, ön kamerada OIS sunan ilk telefon modeli olarak dikkat çekerken ön kameranın büyük lensi de oldukça ihtişamlı görünüyor. Telefonun LED bildirim ışığı da ahizenin hemen altında konumlandırılmış. 

1461343916_htc-10-s7-edge-arka2.jpg

Akıllı telefon pazarının en iddialı 2 kamerası yanyana. HTC 10, OIS ve Ultrapiksel 2 teknolojisi ile bir önceki modelde yaşadığı sorunları ortadan kaldırma konusunda bir hayli iddialı. 4K videoda Hi-Res ses kayıt desteği de sunan HTC 10, Galaxy S7 Edge ile birlikte DxO testlerinden 88 puan aldı ve birinci sırayı rakibi ile paylaştı.


Samsung Galaxy S7 Edge, arka kısımda HTC 10'a göre daha narin ve çizilmeye/kırılmaya müsait bir yapıya sahip. HTC 10 ise metal yekpare gövdesiyle ciddi anlamda güven hissi veriyor. Arka kısımdaki kenarların daha geniş şekilde şekillendirilmesi de kavrama noktasında kolaylık sağlıyor. HTC 10'un One M7 modelinden bu yana arka kasada devam ettirdiği anten bağlantısı bu modelde de devam ediyor. 


Telefonların alt kısımlarında ise HTC 10'un USB Type-C girişi, mikrofon ve woofer görevi de gören iki hoparlörden bir tanesi karşımızda çıkıyor. Galaxy S7 Edge modelinde ise kulaklık girişi,microUSB girişi,mikrofon ve hoparlör yer almakta.


Telefonların üst kısımlarında ise Galaxy S7 Edge modelinde ikinci mikrofon, SIM kart ve MicroSD kart slotu yer alırken, HTC 10'da kulalık girişini görüyoruz. 


1461344576_htc-10-s7-edge-yan-tuslar.jpg

HTC 10'un ses kontrol butonları ve güç tuşu tırtıklı yapısı sayesinde aynı tarafta olmasına rağmen birbirinden kolayca ayırt edilebiliyor. S7 Edge'de ise ses kontrol butonlar telefonun sağ ve sol taraflarında yer alıyor. 


Bu da tuşların ve SIM kart girişinin yer aldığı başka bir fotoğraf


HTC, HTC 10 modeliyle kapasitif tuşlara dönüş yaptı. Ortadaki Home butonu One M9+ modelinde olduğu gibi dokunmaya duyarlı ve parmakizi okuyucusu olarak çalışıyor. Diğer iki butonun konumlandırması ise Galaxy S7 Edge'e göre tam ters durumda. İki marka arasında geçiş yapanlar ilk etapta biraz zorlanabilir.


1461345135_img20160422190628.jpg

Her iki model de arka kısımdan yanlara doğru uzanan kavislere sahip. Galaxy S7 Edge parlak yapısıyla dikkat çekiyor. HTC 10'un da mat gövdesi ve yanlara doğru genişletilmiş hatlarının güzel göründüğünü söyleyebiliriz.


HTC 10 genel hatlarıyla oldukça şık görünüyor. Özellikle yeni Sense arayüzünün özgünleştirme tarafında çok keyifli ve yaratıcı arayüzler oluşturmanızı sağlayacak.


Son olarak iki telefonu yanyana gösteriyoruz. Sizce hangi telefonun tasarımı daha iyi? Yorumlarınızı bekliyoruz!

 
                              
          
                                
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.