Mobil

HTC kan kaybetmeye devam ediyor!

Tayvan merkezli teknoloji devi HTC, kar elde etmek için 1500 çalışanını işten çıkardığını duyurdu.


Özellikle son zamanlarda teknoloji alanında kendisine yer edinemeyen HTC, kar elde edebilen bir yapıya bürünebilmek için birçok çalışanını işten çıkarma kararı aldı. Bu durum, çalışanların isyan etmesiyle son buldu. 

Tayvan merkezli teknoloji şirketi HTC, şirketin her geçen gün zarara girdiğini açıklayarak, 1.500 çalışanını işten çıkarma kararını aldı. Bu konuda özellikle altını çizerek üzgün olduklarını ifade eden firma, işten çıkarılan elemanlarına her türlü desteği sunacaklarını belirtmesine rağmen, isyanın önüne geçemedi. 

HTC birçok çalışanını işten çıkardı!

Son dönemde ardı arkası kesilmeyen işten çıkarmalarına bir yenisini daha ekleyen Tayvanlı firmanın daha önceleri de bu tarz bir küçülmeye gittiğini biliyoruz. Bu durum böyle giderse artık sektör içerisinde ne kadar dayanabilir orası tartışılır. Ek olarak işten çıkarmaların genel olarak üretim bölümünden olduğunu da belirtelim.

Özellikle mobil cihazlar konusunda baya geri de kalan şirket, ilerleyen dönemler de nasıl bir aksiyon alacak şimdilik merak konusu. Özellikle üretim departmanında yapılan çıkarımlar şirketi kötü etkiler mi bilemiyoruz ancak yapılan hamlenin pek zekice olmadığının da altını çizmek isteriz.

Yorumlar
Zahabayatavirotn
Bu HTC adam olmaz. Zamanında dedik bu fiyat politikası çok aşırı yuksek dinlemediler ve simdi batiyorlar. Yuksek fiyatla kimse HTC almıyor. Mesela Tutun ki HTC one 10 aldınız 1600 TL ye. Sonra bir sebeple telefonu satmaniz gerekti. Ne kadar 2.el telefoncu varsa gezin 500 TL ye satamazsiniz. Telefoncular iPhone Samsung Sony dden başka diğerlerine para vermiyorlar.
Cevapla
kral
bizim tüketiciler satmak için telefon alıyorlar. hata burda. htc de değil. iphone ye kazıklansınlar. onlar kazıktan anlarlar.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.