Mobil

HTC 5 inçlik Full HD telefonu iptal etti!

HTC, 5 inçlik Windows Phone 8'li akıllı telefonunun üretiminden vazgeçti.

HTC 5 inçlik Full HD telefonu iptal etti!

HTC firmasının, 5 inçlik Full HD ekrana sahip J Butterfly modelini Asya ve ABD'de piyasaya sunmuştu. Ancak bu cihazın Avrupa pazarı için iptal kararı aldı. İlk Full HD ekranlı akıllı telefon ünvanına sahip olan HTC, bu tecrübeyi Windows Phone 8 platformu ile de gerçekleştirmeyi planlıyordu ancak bu cihazın üretimini de iptal etti.

Yeni gelen haberlere göre bunun sebebi, Windows Phone 8 işletim sisteminin 5 inçlik Full HD ekrana destek vermemesi oldu. Durum böyle olunca HTC, ekosisteme ekleyeceği 5 inçlik modelin üretiminden vazgeçti.

1355810853_htc5inchwindowsphone.jpg

Aslında Microsoft, Ekim ayında WP8 sınırlamalarını açıkladığında 768 piksel yatay çözünürlük ile ekranı belirtmişti. HTC'nin kullanmak istediği oranın 1080 piksel yatay çözünürlük olması bu işin baştan olmayacağının belirtisiydi. Microsoft'un 5 inç üzeri boyutlara da destek vermemesi ise büyük ekranlı Android cihazlara karşı rekabetini güçlendirdi.

HTC, bu modeliyle Samsung gibi rakipleriyle yarışacaktı ancak kısıtlamalar nedeniyle büyük ekranlı bir modelin Android tarafındaki rakipleri ile mücadele edemeyeceğini anladı. Durum böyle olunca, hem Butterfly modelinin Avrupa çıkışını, hem de bu WP8 cihazın üretimini iptal etmek zorunda kaldı. Bu karar HTC'nin hisse senetlerinin düşüşüne de neden oldu.

Yorumlar
artur
hayret bişey, habere bak. butterfly modelinin windows phone 8 ile ne ilgisi var.bu telefonun işletim sisitemi android.adamlar telefonu resmi siteleri htc global da haftalardır özellikle butterfly adıyla yani ne droid dna nede j butterfly değil avrupa versiyonu olarak duyurduğu fazladan hafıza kartı girişi eklediği butterfly modeli olarak sergiliyor.pardon biz yanlışlıkla mı sergiledik diyecekler.sitesinde hala mevcut isteyen baksın. http://www.htc.com/www/smartphones/htc-butterfly/ böyle palavra haberi yazana de inana da helal olsun...
Cevapla
AspAragas haber ne mallar varya
Cevapla
zknbyg
htc bu kafayla daha çok düşer..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.