Mobil

HTC Almanya’da yasaklanıyor mu?

Nokia HTC arası gerginliği sürüyor


HTC ve Nokia arasında Almanya’da sonu mahkemede biten gerginlikler yaşandı. Tabi ki konu yine patent. Ancak durum HTC One mini’yi kötü etkilemiş görünüyor çünkü Nokia HTC One mini’nin Almanya’da satışının yasaklanmasını destekliyor.

 

Ayrıca HTC One’ın da bir ihtimal artık satışının olmaması ihtimali var. HTC’nin Almanya’da çözmesi gereken yasal problemleri var gibi görünüyor. Nokia ile arasındaki patent konusunun USB konusunda olduğu belirtiliyor.

1387674145_htc-one-vs-nokia-lumia-920-03.jpg

HTC’nin mahkeme sonucu henüz açıklanmadı ancak en kötü ihtimali düşünecek olursak, HTC’nin Almanya marketindeki tüm Android’li telefonları tehlikede görünüyor. Almanya gibi büyük bir Avrupa pazarının HTC’yi kötü etkileyeceğine şüphe yok.


Münih’te gerçekleşen dava, mobil telefonlardaki USB fonksiyonelliği ile ilgili. Nokia’nın bu patente sahip olduğu ispatlanmış durumda ve HTC’nin bu sistemi Android’li telefonlarında kullanması sıkıntı yaratıyor. Nokia’nın 2012 yılınından bu yana HTC karşısındaki mücadelesi sonuçlanmak üzere ve HTC bu olaydan zararlı çıkacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.