Mobil

HTC, Android 4.4 Kit Kat güncelleme tarihlerini duyurdu!

HTC One ve diğer modeller için Android 4.4 Kit Kat güncelleme tarihi haberimizde!


Dünyanın en iyi mobil cihazlarını üreten Tayvan menşeili HTC, Google'ın geçtiğimiz günlerde Nexus 5 ile birlikte duyurduğu yeni işletim sistemi Android 4.4 Kit Kat güncelleme takvimini nihayet paylaştı. Şirketten gelen açıklamalara göre Android 4.4 Kit Kat güncellemeleri bazı modellere bu yıl içerisinde bazı modellere ise 2014 yılının ilk ayından itibaren gelmiş olacak.

1383658343_htc03sm-578-80.jpg

Halihazırda Android 4.3 Jelly Bean güncellemesini en yeni amiral gemilerinden HTC One için sürdüren Tayvan'lı şirket HTC,  güncelleme takvimi için geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamaya bir yeni detay daha ekledi. Yeni bir basın açıklamasıyla birlikte gündeme tekrar ilk sıralardan giren dev şirket HTC One Google Edition sürümüne Kasım ayı itibarile Android 4.4 Kit Kat güncellemesini sunmuş olacak. 

1383659466_android-4.4-kitkat.png

Yazılı basın açıklamasının devamında ise EMEA ülkelerinde (Avrupa, Afrika, Orta Doğu) yerel taşıyıcıların da payıyla birlikte  HTC One için Android 4.4 ve Sense 5.5 güncellemesine Ocak 2014 itibariyle başlanacağını belirtti. Halihazırda ülkemizde HTC One kullanan binlerce kişi için Android 4.3'ün ilerleyen haftalarda geleceğini söyleyebiliriz. Bu ay içerisinde Türkiye'de tamamen dağıtımın bitmiş olması bekleniyor. 2014 yılının Ocak ve Şubat ayı itibaren de Google'ın en güncel sürümünün HTC'nin birbirinden güzel telefonlarında yer alacağını söylemeyi unutmayalım. 

DipNot: En yeni dev HTC One Max için herhangi bir güncelleme takvimi henüz yayınlanmış değil, ilerleyen günlerde gelen açıklamalarla birlikte tekrar karşınızda olacağız.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.