Mobil

HTC, Apple' a üç ayrı patent nedeniyle dava açtı

Patent kavgası günler geçtikçe büyümeye devam ediyor. Bu sefer atak yapan ise HTC.


Mobil piyasası meşgul eden patent davaları ile ilgili son gelişme HTC' den geldi. Geçtiğimiz haftalarda ABD mahkemesi tarafından aleyhine sonuç çıkmasıyla köşeye sıkışan HTC, bir atak yaparak üç patent ihlali nedeniyle Apple' a dava açtı.

HTC, geçtiğimiz Nisan ayında satın aldığı ADC Technologies şirketi sayesinde bu üç patente sahip olmuştu. HTC Delaware ABD Mahkemesine açtığı davada, Apple' ın iPhone,iPad,Mac ve iPad cihazlarında bu üç patenti çiğnediğini idda etti.

HTC, Mahkemeye sunduğu iddanamesinin sonucu olarak, şirket zararlarının üç ile çarpılıp ödenmesini ve bahsi geçen Apple cihazlarının ithalinin ve satışının durdurulmasını talep etti.

Söz konusu patentler "Komut kanalı modülasyon yöntemi", "Ortogonal frekans kısımlı çoklama işlemini kullanarak çok noktadan tek noktaya iletişim" ve "PDA ve kablosuz iletişim sistemlerinin entegre arayüzü için devre ve çalışma yöntemleri" konularını kapsıyor.

Dava ile ilgili yorum yapmaktan kaçınan HTC, Apple' a darbe vurmak için var gücüyle çalışıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.