Mobil

HTC, Beats sayesinde kâr etti!

Tayvanlı üretici kötü gidişi yılın son çeyreğinde de durduramadı ancak neyse ki imdana Beats'in elde çıkarılması yetişti.

HTC, Beats sayesinde kâr etti!

2013’ün 3. çeyreğinde ilk defa zarar açıklayan HTC, yılın son çeyreğinde de faaliyet zararı açıkladı, ancak Tayvanlı üretici Beats Audio’nun elinde bulundurduğu %25’lik hisseyi 265 milyon dolara geri devretmesi neticesinde10 milyon dolar seviyesinde net kâr elde etmeyi başardı. Analist uzmanları ise HTC’nin 24 milyon dolar net kâr elde etmesini bekliyordu. Görüldüğü üzere son çeyrekte satışa sunulan One Max de HTC’nin elde ettiği gelire pek bir katkı sunmamış.

1388934500_gsmarena001.jpg

Geçtiğimiz yıl aynı çeyrekle bir kıyaslama yaptığımızda ise; 2012 3. çeyrekte HTC 34 milyon dolar kâr elde etmişti. Toplam gelirde de düşüş devam ediyor. Bir önceki çeyrekte 1.6 milyar dolar gelir elde eden Tayvanlı şirket, yılın son çeyreğinde bu geliri 1.4 milyar dolar seviyesine düşürmüş.

Şubat ayında tanıtımı beklenen One+ ya da One 2 modelinin satışa sunulması mart-nisan dönemini bulacaktır. Bu sebeple şirketin 2014’ün ilk çeyreğinde de kâr noktasında büyük bir sıçrama yapması beklenmiyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.