Mobil

HTC Brezilya'daki satışlarını durduruyor!

HTC düşen satışları için bazı önlemler alıyor. One serisi Brezilya'da satılmayacak.

HTC Brezilya'daki satışlarını durduruyor!

Bir dönem akıllı telefon pazarınını liderliğini üstlenen HTC son zamanlarda formunda görünmüyor. Tabi ki bunun tam anlamıyla HTC'den kaynaklandığını söyleyemeyiz. Çünkü HTC'nin rakipleri oldukça güçlü durumda ve gün geçtikçe çoğalıyor.

Son zamanlarda Brezilya'da HTC satışlarında bazı aksaklıklar yaşanmıştı. HTC bunun üzerine One serisinin Brezilya'da satışa girmemesine karar verdi.Önceki satış aksaklıklarından dolayı Brezilya'da satışı durduran HTC Brezilya'da 8.9 milyon telefon satışı yapmıştı. Görünen o ki Nokia, Samsung, Apple, LG gibi markalar Brezilya'da daha çok tercih edildi.

1340448302_htc-one-x3v.jpg

HTC'nin bu şok edici açıklamalarından sonra son dönemlerdeki cihazlarını destekleyeceğini belirtse de bir çok HTC çalışanı işsiz kaldı. HTC temsilcisinin yaptığı açıklamada "satış rakamlarının analizinden sonra Brezilya marketinden çekilmeye karar verdik" ifadeleri bulundu. Yapılan araştırmalara göre İngiltere satışını durdurarak 2016 yılında mobil cihazlar alanında dünyanın 4.önemli marketi haline gelecek.

HTC'nin çekilmesinin en büyük nedeni satışlarda Nokia, Samsung, Apple, Sony, LG, Motorola, RIM ve ZTE'nin gerisinde kalması. Bunun sebebinin fiyatı yüksek ürün satmasından kaynaklandığı tahmin ediliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.