Mobil

HTC Butterfly 2 resmen onaylandı

Telefonun ön paneli ve bazı teknik özellikleri de gün yüzüne çıktı.


HTC'nin üst sınıf kategorisinde konumlandıracağı akıllı telefonu olması beklenen Butterfly 2 Tayvan'da NCC sertifikası alırken ortaya çıktı. 2012 yılında tanıtılan Full HD ekranlı ilk telefonlardan biri olan Butterfly'ın devam modeli olacak telefon siyah, beyaz ve mavi renk seçeneğiyle piyasada olacak. Tasarım noktasında önceki Butterfly modeline bezer detaylar sergileyen Butterfly 2'de sanal buton kullanımı yerine One M7'de olduğu gibi geri ve ana ekrana dönüş kapasitif butonlar kullanılıyor.

1403498533_1.jpg

5-inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü ekrana sahip olacak akıllı telefonda Qualcomm cephesinden dört çekirdekli Snapdrago 800 işlemcisi ve Adreno 330 GPU platformu yer alacak. Bağlantı özelikleri; 3G, 4G LTE, Bluetooth 4.0 ve NFC olan HTC Buttefly 2 aynı zamanda suya ve toza karşı dirençli bir yapı gösterecek.

Donanım tarafında One M8'in bir miktar gerisinde kalmasını beklediğimiz telefonun uluslararası arenada boy gösterip göstermeyeceği henüz bilinmiyor. Butterfly modeli hatırlanacağı üzere uzun bir süre sadece Asya ülkelerinde satışa sunulmuş ve yoğun istek üzerine Avrupa'da kimi ülkelere getirildi. 

1403499202_2.jpg1403499216_3.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.