Mobil

HTC Desire 820 stagefright güvenlik açığı güncellemesi Türkiye'de!

HTC Desire 820: stagefright güvenlik yaması güncellemesi Türkiye'ye geldi!

HTC Desire 820 stagefright güvenlik açığı güncellemesi Türkiye'de!

1 milyona yakın Android cihaz kullanıcısını MMS mesajları üzerinden tehdit eden  stagefright güvenlik açığı için çoğu firma cihazlarına bu güvenlik açığını kapatmak için hali hazirda güncelleme yayınlamakla meşgul. Konu hakkında son günlerde sessiz kalan Tayvanlı HTC, Stagefright güvenlik açığını kapatmak amacıyla Desire 820 modeli için güncelleme yayınladı.

HTC'nin Desire 820 modeli için 1.29 .401.5 sürüm numarası ile yayınlanan güncelleme 370,95 MB boyutlarında ve çeşitli değişiklikler içeriyor. Yukarıdaki ekran görüntüsünden de gördüğünüz gibi Türkiye'de de satışa sunulan modeline gelen güncelleme sürüm numarasındaki 401 rakamı Avrupada satılan tüm HTC Desire cihazlarını kapsıyor . Güncellemenin çeşitli iyileştirmeler, hata düzeltmeleri ve özellikle stagefright güvenlik açığına yönelik sunulduğunu belirtmek gerekiyor.

1440454287_img20150825011045.jpg

Güncelleme Avrupa ülkelerinde şu an yayınlanmış durumda. Güncellemenin genel anlamda Android cihazlarda bulunan güvenlik açığını kapatıp kapatamadığını şimdilik bilemiyoruz. HTC Desire 820 kullanıcılarından gelecek geri dönüşlere göre konu hakkında bilgi sahibi olacağımızı düşünüyorum. Bizimle bu noktada irtibata geçerek diğer kullanıcıların da bu konuda bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.