Bu özellik sayesinde herhangi bir iğne kullanmadan kartları çıkarmanızı olanak sağlıyor. Yine de bu plastik kapak yerine Desire Eye da gördüğümüz ve tırnaklarınızla çıkartabileceğiniz yuvaların olmasını çok isterdik. Ne de olsa bu tür tasarımlarda kapaklar zaman içinde yıpranıyorlar ve telefondan kopuyorlar.

Desire 626 her ne kadar başarılı bir işçiliğe sahip olsa da, yaptığımız baskı testinde hafifçe eğilebildiğini gördük. Elbette burada HTC One M9’un işçiliğini beklemek yanlış olur. Yine de, telefonunu arka cebinde taşıyan kullanıcıların, dikkatli olmaları gerektiklerini söylemeden edemeyeceğiz. Benzer ürünlerle kıyasla başarılı bir ergonomiye sahip olan Desire 626 135 gr ağırlığı ile Desire 620’den 25 gram daha hafif.

HTC Desire 626, tıpkı Desire 620 gibi 5 inç ekrana sahip. Ürünün uygun fiyatlı olmasından dolayı Full HD ekranında vazgeçildi. Dolaysıyla sözü edilen bu ekran 1280×720, yani HD çözünürlüğüne ulaşıyor. Desire 626’nin parlaklık değeri ortalamanın biraz üstünde. Yine de bu değerin çok daha iyi olmasını isterdik. Buna karşı ekrana birçok açıdan direkt olarak bakılabilmesi önemli bir artı olduğunu söylemeliyiz.

147x71x8,19 mm boyutunda olan Desire Eye, 5 inç ekrana sahip olmasına rağmen Desire 620 ile kıyasla biraz daha ince ve narin. Beraberinde gelen dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 410 işlemcisi birçok uygulamaları çalıştırmak için yeterli. 1.2 GHz çalışma frekansında çalışan Snapdragon 410, üzerinde bulunan 2 GByte bellek yardımı ile Fifa 2015 veya Asphalt 8 yarış oyunu takılmadan ve sorunsuzca çalışabiliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.