Mobil

HTC Desire HD neden ICS güncellemesi almadı?

HTC, Desire HD modeline neden ICS güncellemesi yapmadığını açıkladı.


Bu hafta başında HTC Android Ice Cream Sandwich yükseltmesi alacak telefonları açıklamıştı. Bu Android versiyonuyla çalışacak telefonlarla aynı donanıma sahip olduğu halde HTC Desire Ice Cream Sandwich yükseltmesinden faydalanamıyor. Desire HD kullanıcıları bu duruma oldukça kızdı ve HTC firmasını bu konuda eleştiri yağmuruna tuttular.

Müşterileri sakinleştirmek için bu konuda açıklama yapan HTC, belirtilen Desire HD modelinin dahili depolama özelliği bölümlendirilmiş olduğundan yükseltme gerçekleşemeyeceğini belirttiler.  Güncelleme için tekrar bölünme olduktan sonra cihaza kullanıcının yeniden veri sağlaması gerekecektir.

1343429007_htcdesirehd.jpg

Teknik olarak gelişmiş müşteriler bunu yapabilir ama büyük çoğunluk anlayamayacağı için sorun olacaktır diyen HTC, bölünme sorunlarına ek olarak performans sorunu olacağını söylediler.

Ancak, tuhaf olan şey ise Desire HD ile benzer özelliklere sahip HTC Thunderbolt modeline bu güncellemenin gelmesi oldu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.