Mobil

HTC Droid DNA ve Nexus 4 hesaplaşması!

Hangisi daha güçlü? HTC Droid DNA mı Nexus 4 mü?

HTC Droid DNA ve Nexus 4 hesaplaşması!

Nexus 4 ve HTC Droid DNA akıllı telefonların şuanda en yeni Android telefonlar olduğu söylenebilir. Google, Nexus 4 akıllı telefona olan talebe ayak uydurabilmek için oldukça zor zamanlar geçiriyor. DROİD DNA akıllı telefondaki 5 inç 1080p ekran ise neredeyse gerçek olamayacak kadar mükemmel görünüyor.

HTC DROID DNA ve Nexus 4'te tasarım ve yazılım olarak büyük farklılıklar olmasına rağmen oldukça birbirine benziyorlar. İki telefonda 1.5 GHz Qulacomm Snapdragon S4 Pro işlemci ile güçlendirilmiş ve 2GB RAM ile donatılmışlar. DROID DNA Android 4.1 işletim sistemi ve HTC Sense 4+ arayüzü ile çalışırken, Nexus 4 ise Android 4.2 işletim sistemi ile çalışıyor.Bu iki cihaz arasında ölümüne bir savaş olsaydı eminim ki sizin tezahüratınız Nexus 4 için olurdu. Peki siz Nexus 4'ün gerçekten daha iyi olduğuna emin misiniz? İki cihazında iç özellikleri aynı fakat Nexus 4'ün ana avantajı Android işletim sisteminin son sürümü Android 4.2'yi kullanıyor olması. Diğer yandan HTC Droid DNA kendi sistem kaynak yazılımı Sense 4+ arayüzü ile donatılmış. Peki bu iki cihaz, standart Benchmark testlerinde karşılaştırıldığı zaman nasıl bir sonuç çıkar?

Bu konuyla alakalı yapılmış ilginç bir yorumu bir sonraki sayfamızda okuyabilirsiniz.


Testlerde Nexus 4 akıllı telefon HTC Droid DNA akıllı telefona karşı yenik durumda görünüyor. Ama bu nasıl mümkün olabilir? HTC'nin amiral gemisi son Android sürümünü çalıştıran Nexsu 4 akıllı telefonu nasıl yenebilir? Teorik olarak bu mümkün görülmüyor.

AnandTech tarafından yapılan birkaç testler, benchmark testleri sırasında Nexus 4'ün performansı ısı azaltma nedeniyle değişebileceği iddia ediliyor. AnandTech, Nexus 4 yazılımının yüksek kalitede işlemci gücünün azaltılmasının ve saat hızını değiştirebilmenin mümkün olduğunu iddia etti. Nexus 4 akıllı telefonu bir kilitli torbaya koyarak bir dondurucu içinde bekleten AnandTech, kendi teorisini teyit etmeyi başardı.

Yani bu testlere bakarak HTC Droid DNA'nın Nexus 4'ten daha güçlü olduğunu söylemek zor. Bunu anlamak için Şubat ayında -18 derecede telefonları çalıştırmak gerekiyor.

Sonraki sayfalarımızda AnandTech'in Nexus 4'ü dondurucuya koyarak yaptığı testleri inceleyebilirsiniz.

Yorumlar
Misafir
htc sense 4+ çok avantajli pek belli etmesede
Cevapla
Misafir
Lg piyasada, aralıkta türkiye de. Htc gelene kadar lg ve samsung full hd cihazlarını çıkarır ztn
Cevapla
s@mi
htc açık ara önde ışte.yapmış yine yapacağını.one x+ yi bile eskitti şimdi.
Cevapla
mafuba
Ne yani; Nexus'dan iyi performans almak için -18 derecede mi kullanacağız. Testler ortada.
Cevapla
Misafir
htc ufak bi farkla önde olabilir ama fiyata bakınca lg mantıklı tercih olacaktır
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.