Mobil

HTC Hisse Geri Satın Alma Programı ile değerini arttırmayı amaçlıyor!

HTC yatırımcılarda güven oluşturma ve hissedar değerinde artış sağlaması amacıyla hisselerini geri satın alma programını başlattı.

HTC Hisse Geri Satın Alma Programı ile değerini arttırmayı amaçlıyor!

HTC bugün açıkladığı yönetim kurulu kararına göre yatırımcılarda güven oluşturma ve hissedar değerinde artış sağlaması amacıyla hisselerini geri satın alma programını başlattı. Hisse geri satın alma programı 2 ay süresince devam edecek ve şirketin piyasadaki hisselerinin yaklaşık yüzde 6’lık bölümüne denk gelen 50 milyon hisseyi kapsayacak. Geri satın alımı yapılacak hisselerin toplam değeri final alış fiyatına göre kesinleşecek. Öte yandan bugünkü kapanış fiyatına göre bu tutarın yaklaşın 2 milyar Tayvan doları (yaklaşık 60 milyon USD) civarında olması öngörülüyor.

1440482693_htc-headquarters-office-building.jpg

Toplam hisselerin yüzde 6 tutarındaki kısmının geri satın alınmasının hisseye dayalı yatırımcı sermayesinde önemli bir geri dönüş sağlayacağı ve aynı zamanda mevcut hisse fiyatlarının şirketin gerçek değerini yansıtmadığı bir dönemde HTC’nin bilançosunun ve finansal hareket kabiliyetinin gücünü gözler ortaya koyacağı belirtiliyor.

1440482740_htcslough2.jpg

“Bilançomuzun küçük bir kısmını kullanarak hissedar değerimizi artıran bu fırsatı memnuniyetle karşılıyorum” diyen HTC‘nin CEO’su Cher Wang “Bu yeni program, yönetim kurulumuzun çeşitlilik stratejisi doğrultusunda yaptığımız uygulamamalara, sürdürülebilir ve karlı büyüme sağlamak için benimsediğimiz yapı ve prosedürlere olan inancını yansıtmaktadır. Akıllı telefon, sanal gerçeklik ve birbiriyle konuşan cihazların yeni dünyasının sunduğu fırsatlar bizi heyecanlandırmaya devam ederken, HTC olarak geleceğin şirketini yaratacağımız konusundaki kararlığımızı koruyoruz” dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.