Mobil

HTC ilk çeyreği zararla kapattı

İlk çeyrekte işler yolunda gitmedi.

HTC ilk çeyreği zararla kapattı

Akıllı telefon dünyasının köklü firmalarından HTC piyasaya fark yaratan cihazlar sunmasına rağmen son birkaç yıldır mali anlamda kötü dönemler geçiyor. Tayvanlı üretici son olarak 2014 yılı birinci çeyreği için denetlenmemiş mali raporunu kamuoyu ile paylaştı. 2014 yılına kötü bir başlangıç yapan HTC ilk çeyreği zararla kapattı. Toplamda 1.9 milyar dolar gelir elde edildi, ancak masraflar ve vergiler çıkarıldığında şirketin 64 milyon dolar net faaliyet zararı açıkladığı görülüyor. Şirket böylece son üç dönemin ikisinde zarar açıklayarak mali anlamda en kötü dönemlerini yaşadığını gösterdi.

1396899719_2013052012595013385.jpg

HTC bu haftadan itibaren yeni nesil akıllı telefonu M8'in satışlarına başlayacak. Satışların başlamasıyla ciddi manada bir gelir hedefleniyor. HTC ayrıca ön sipariş rekoru kıran Desire 816 ve bu yıl daha fazla ağırlık vereceği giriş seviyesi akıllı telefonlarla mali durumu bir nebze olsun düzeltmeyi hedefliyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.