Mobil

HTC kendi markasını taşıyan tabletler hazırlıyor

HTC önümüzdeki yıl tablet kategorisine dönüş yapmaya hazırlanıyor.

HTC kendi markasını taşıyan tabletler hazırlıyor

Tablet kategorisi için son olarak 2011 yılında Flyer adlı tablet çözümünü duyuran HTC, üç yıl aradan sonra Google ortaklığında geliştirilen Nexus 9 ile tablet dünyasına geri dönüş sağladı. Flyer, HTC için başarısız bir macera olurken; Nexus 9 için ilk gelen tepkilere bakıldığında ise ortak kanı Tayvanlı üreticinin başarılı bir iş çıkardığı yönünde.

1415166878_htc-nexus-9-own-branded-tablet-2015.jpg

Tayvan medyasından gelen haberlere göre HTC, Nexus 9 sonrası bu defa kendi markasını taşıyan tabletler için hazırlıklara başlamış görünüyor. 2015 yılında piyasaya sunulacak tablet ya da tabletlere ilişkin ilk bilgiler de şirketin Kuzey Asya Başkanı Chang Chia-lin’den geldi. Kıdemli yöneticiye göre 160 dolar altında fiyatlandırılan tablet pazarı pek kârlı görünmüyor, ayrıca 7-inç kategorisi de her geçen gün büyüyen telefonlardan dolayı artık rağbet görmüyor.

Bu açıklamalardan HTC’nin önümüzdeki yıl duyuracağı tablet(ler)in ucuz olmayacağı ve en az 8-9-inç ekrana sahip olacağını gösteriyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.