Mobil

HTC M9'a ait yeni bilgiler geldi

One M9 sözü edilen teknik özelliklerle oldukça iddialı görünüyor.

HTC M9'a ait yeni bilgiler geldi

One M7 ve One M8 HTC’nin gerek tasarım ve gerekse teknik özellikler noktasında sevilen akıllı telefonları oldu. Yüksek fiyatlandırma ve rakiplerine oranla daha sönük geçen reklam ve pazarlama kampanyaları neticesinde her iki telefon diğer rakiplerine kıyasla daha düşük satışlarda kaldı.

Şimdi ise kullanıcılar One M9 bekliyor. 2015’in şubat ya da mart döneminde tanıtılması beklenen yeni telefona dair bu defa Çinli kaynaklardan bilgiler geldi.

One M7’den M8’e geçişte ekranı büyüten HTC’nin One M9 akıllı telefonu iddiaya göre 5.5-inç büyüklüğünde olacak. 2K/Quad HD (2560 x 1440p) ekran çözünürlüğüne geçiş yapmayan Tayvanlı üretici One M9’la birlikte 2K çözünürlüğe geçiş yapacak.

1417302232_htc-m9-rumour.jpg

One M9 için iddia edilenler bunlarla sınırlı değil; telefonun işlemci biriminde 2.7GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 805’i göreceğimiz iddia ediliyor. Xperia Z4 için de yine aynı şekilde Snapdragon 805 gündemde. Bu iddialar üreticilerin 2015'in ilk yarısında Snapdragon 810’a geçiş yapmayacağı ihtimalini daha da güçleniyor.

Kullanıcıların kamera noktasında sıklıkla eleştirdiği One serisi akıllı telefonların yeni modeli olmaya hazırlanan M9’da bu defa oldukça iddialı bir sensörün bizleri beklediğini görüyoruz. Çift kamera modülü kullanılır mı bilinmez ama telefonun ana kamerası 16MP çözünürlükte ve optik görüntü sabitleme teknolojisini barındıracak.

One M8’de yer alan BoomSound hoparlörler sektörün en iyisi olarak kabul ediliyor. M9 içinse HTC’nin daha iyi bir ses deneyimi sunmaya hazırlandığını görüyoruz. Şirket bu defa yeni amiral gemisinde Audi, Porsche lüks otomobillerin ses sistemlerini oluşturan ve yine ses sistemleri konusunda dünyanın en iyileri arasında gösterilen Bose firmasıyla ortaklığa gidecek.

Android 5.0 Lollipop, yeni Sense arayüzü, 3GB RAM ve 3.500mAh kapasiteli pil One M9’da öne çıkan diğer özellikler olacak.

One M9 için iddia edilen özellikler hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

1417332264_htc3974.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.