Mobil

HTC One BoomSound vs Xperia Z2 S-Force Front Surround, sizce hangisi? (Video)

HTC ve Sony firmasının, iki amiral gemisi modelinin ses kalitesi, teste tabi tutuldu.

HTC One BoomSound vs Xperia Z2 S-Force Front Surround, sizce hangisi? (Video)

Sony firmasının yeni amiral gemisi modeli Xperia Z2 ile HTC'nin 2013 yılında ürettiği en iyi akıllı telefon ödülüne sahip olan HTC One karşı karşıya getirildi. Bu karşılaştırmada iki cihazda da bulunan üstün ses teknolojilerinin hangisinin daha iyi olduğu ispatlanmaya çalışılmış.

Xperia Z2 de bununan  S-Force Front Surround ses sistemi stereo hoparlörleri ile daha sosyal bir ses deneyimi sunuyor. Ayrıca cihazda digital gürültü önleyici sistem mevcut. HTC One'da ise ön stereo hoparlörler ile birlikte BoomSound teknolojisi bulunuyor. Öte taraftan cihaz 93dB gücünde bir sese sahip. İki cihaz Phonearena sitesi tarafından MWC 2014 fuarında bir araya getirilip teste tabi tutulmuş.

1393539404_img20140227230708.jpgAynı müziğin yüklü olduğu cihazların, maksimum ses seviyesinde olduğunu hatırlatalım. Ortamın oldukça gürültülü olması stereo hoparlörlerden gelen müziği biraz bastırmış ancak yinede iki cihazdan da mükemmel kalitede sesler geliyor. Ben İki cihazın yüksek ses kalitesi konusunda karar veremedim. Sizce en iyi ses teknolojisi hangi cihazda bulunuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.