Mobil

HTC One E8, satışa sunulduğu ilk 15 dakika'da kaç adet sattı?

HTC One E8 satışa sunulur sunulmaz büyük bir satış grafiği elde etti.

HTC One E8, satışa sunulduğu ilk 15 dakika'da kaç adet sattı?

Tayvan menşeili HTC, geçtiğimiz ayın başlarında duyurduğu yeni One serisi akıllı telefonu HTC One E8'i bugün Çinde satışa sundu. Gelen haberlere bakılırsa firma satışlardan oldukça memnun görünüyor.

Dünyanın en kalabalık nufusuna sahip Çin, mobil teknoloji üreticilerinin ana merkezi durumunda bulunuyor. Bu sebeple Avrupalı ve Asyalı akıllı telefon üreticileri cihazlarını Çin pazarında satışa sunmaya öncelik veriyorlar. Hal böyle olunca Tayvanlı HTC'nin Çin'de bugün satışa sunduğu telefonu One E8, oldukça rağbet görmüşe benziyor. Çin basınından ve HTC tarafından gelen haberlere göre One E8, satışa sunulduğu ilk 15 dakikada 50.000 adet satmayı başardı.

1403165242_img20140619105217.jpg

HTC One M8′e göre daha hafif olan HTC One E8′in şirketin gözde modelinden daha çok satılabileceği söyleniyor. Bu noktada cihazın üst seviye modellere rakip olması da ön görülüyor. HTC One E8′de kullanılan sert poli-karbon plastik yüzey Samsung’un akıllı telefonlarından daha dayanıklı bir materyal olması ile dikkat çekiyor. Cihazda kullanılan materyalin daha sağlam olmasından dolayıda kullanıcıların HTC One E8′i tercih etmeleri muhtemel.

Cihazın en dikkat çekici özelliklerinden biri ise uygun fiyatı. HTC One E8 şuan Çin’de 2,799 Yuan’a yani 449 dolara satılıyor. Bu da neredeyse HTC One M8′in yarı fiyatı anlamına geliyor. Cihazın diğer ülke ve pazarlarda ne zaman satışa sürüleceği ise şuanda belirsizliğini koruyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.