Mobil

HTC One için Adroid 4.3 güncellemesi ülkemizde başladı!

Android 4.3'ün getirmiş olduğu yeniliklerin yanı sıra Sense 5.5 de güncelleme paketinde yer alıyor.


HTC One için geçtiğimiz aydan bu yana dağıtımı gerçekleşen Androi 4.3 ve Sense 5.5 güncellemesi ülkemiz kullanıcılarına ulaştı. Gün içerisinde kullanıcıları ulaştığı rapor edilen güncelleme neticesinde HTC One birçok yeniliğe kavuşuyor ve bazı uygulamalarda yapılan geliştirmeler dikkat çekiyor.

Android 4.3 ve Sense 5.5 güncellemesi ile birlikte bildirim ekranı özelleştirilebilir bir yapıya bürünüyor. Kullanıcı buradaki kısa yol pencerelerini artık istediği şekilde dizayn edebilecek. Yine söz konusu kısa yollar içerisinde rahatsız etme modu eklenmiş durumda.

1384455297_3768-b0069cda680400.jpg

Android 4.3 ile birlikte gelen önemli yeniliklerden biri OpenGL ES 3.0 desteğidir. Snapdragon 600 işlemcisine sahip One modelinde Adreno 320 grafik GPU’suna yer veriliyor ve söz konusu grafik yongası OpenGL ES 3.0’a destek sunmaktadır. Güncelleme ile birlikte One kullanıcıları oyunlarda daha kaliteli grafiklerle karşılaşacak.

675.4MB büyüklüğünde olan güncelleme içerisinde BlinkFeed ana ekran uygulaması için düzenlemelerde yer alıyor. Sense 5.5 ile birlikte daha fazla içeriğin eklenebildiği BlinkFeed kullanıcının istediğine göre kapatılabilecek. Yenilenen galeri uygulaması, fonksiyonu artırılan HTC Zoe, parlaklık ayarlamaları ve performans artışı güncelleme kapsamında sunulan diğer yenilikler oldu. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.