Mobil

HTC One için Android 4.2.2 tekrar ortaya çıktı

Farklı bir yapım numarası ve kernel ile ortaya çıkan yazılımda bazı iyileştirmelerin sağlandığı görülüyor.


Haziran ayı başında HTC One için Android 4.2.2 ve Sense 5.1 sızıntıları başlarken, resmi güncellemenin ise temmuz ayı içerisinde sunulması bekleniyor. XDA geliştiricileri tarafından ortaya çıkarılan yazılımı tecrübe eden birçok kullanıcı yazılımın final aşamasında ve günlük kullanım için yeterli seviyede olduğunu belirtmişti. Forum geliştiricileri Ruu yapım numarası 2.19.401.1 olan yeni bir yazılımı ortaya çıkardı. Android 4.2.2 ve Sense 5.1 yazılım kodlarına dayanan güncelleme yine birçok telefon kullanıcı tarafından test edildi. Söz konusu yazılım ile telefonda ara ara oluşan ısınma probleminin ortadan kalktığı ve yeni bir çekirdeğin (kernel) yazılım içerisinde yer aldığı belirtildi. Bunun yanı sıra Ultrapiksel kameranın düşük ışık çekim performansında artış sağlanırken, telefonun genel anlamda bir önceki sürüme nazaran daha derli toplu bir kullanıcı deneyimi sunduğu görülüyor.

1372047838_abtff6jz.jpg1372047811_adqnjfad-1.jpg

Bir süre önce güncellemeye dair resmi bir açıklama yapan HTC Rusya, kısa süre içerisinde yazılımın resmi dağıtımına başlanacağını müjdelemişti. Birçok kullanıcının merakla beklediği güncelleme kapsamında; yüzdeli batarya görünümü, Daydream ekran koruyucu, canlı ana ekran Blinkfeed’in Instagram ile entegasyonu , hızlı ayarlar menüsü ve Home butonuna uzun basarak tuşun menü butonu olarak işlev görmesini sağlamak telefona sunulacak diğer yenilikler arasında yer alıyor.

1372047856_adebfk3l.jpg1372047864_abtsliso.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.