Mobil

HTC One için ön yasak kalktı!

Hollanda yargısının verdiği karar bir üst mahkemeden döndü.

HTC One için ön yasak kalktı!

Nokia ve STMicroelectronics firmaları arasında yapılan özel anlaşma gereği HAAC mikrofon (Yüksek Genlikli Ses Yakalama) teknolojisinin başka telefonlarda kullanılmasının önüne geçilmişti. Ancak HTC One modelinde de benzer bir donanım yer alması, Hollanda’da telefona yasak gelmesine sebep olmuştu. HTC telefonun henüz satışa sunulmadan hakkında çıkan ön yasak kararının farklı ülkelere de sıçramasından endişe ederken, yargının verdiği karardan dolayı büyük hayal kırıklığı yaşamıştı.
1366874215_5-2.jpg

Kararın iptali için bir üst mahkemeye başvuran HTC’ye Lahey mahkemesinden sevindirici haber geldi. Bir üst mahkeme, Nokia ve STMicroelectronics şirketleri arasında yapılan anlaşmanın ayrıntılı olarak incelendiğini ve anlaşma hükümlerinin HTC One’ı ilgilendirmediği hükmüne vardı. HTC’nin STMicroelectronics cephesinden temin ettiği tüm HAAC mikrofonları One modelinde kullanabileceği kararına varılırken, söz konusu anlaşmazlığın STMicroelectronics ile Nokia arasında yaşandığına dikkat çekildi.

Yorumlar
sireno
hayirdir. insallah dun htc. ye dava acildi satisi engellendi yazildiginda samsung fanatikleri havalara ucuyor du. bugün. htc nin suçsuz olduğu anlasilinca samsung fanatik leri dut yemiş bulbule donustuler sesleri soluklari. kesildi
Cevapla
Misafir
gakko, lütfen haber içeriğiyle ilgili yorum yap satasma herkese
Cevapla
Samsunga değer verecegime htc ye değer veririm EN AZINDAN MAZLUMUN YANINDA OLURUM..
Cevapla
sireno
samsung fanatikleri daha applenin actigi davalardan belini dogrultamadi. samsung fanatikleri ne çabuk. unutular cikip ahkam kesiyorlardi dün. htc nin çok iyibir telefon cikardinin herkez. farkinda. ve. mahkemenin verdiği. karar çok doğru.
Cevapla
©®
htc nin bir önceki haberde samsung gibi hırsızlıkla suclanmasi o yönde yorum yapılması boş fanliktan ibaret olduğunu samsung fanlari görsün
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.