Mobil

HTC One için tedarik sıkıntısı yaşanıyor!

İlk aşamada tedarik sıkıntısı çekilmeyeceği bildirilmiş olsa da, yeni iddialar sıkıntının baş gösterdiğini bildiriyor.

HTC One için tedarik sıkıntısı yaşanıyor!

Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde hakkında çeşitli dedikodular başlayan HTC One için şirketin daha yaşadığı bazı sıkıntılardan ders çıkardığı ve söz konusu sorunların yeni amiral gemi modelinde yaşanmayacağı bildirilmişti. Üstelik o günkü iddialarda HTC’nin telefon için 4-5 milyon üretim kapasitesine sahip tedarik sağladığı bildiriliyordu. Telefon geçtiğimiz ay Londra ve New York’ta eş zamanlı olarak düzenlenen etkinliklerde kullanıcıların beğenisine sunulurken; HTC One sunduğu yenilikçi gelişimlerle oldukça popüler bir hava oluşturdu.

Kimi ülkelerde HTC One için ön sipariş süreci başlarken, 15 Mart’a ise dünya genelinde birçok ülkede satışa sunulacağı resmi kaynaklarca bildirilmişti. Lansman esnasında yetkililer telefonun bileşenleri noktasında herhangi bir sıkıntının yaşanmadığı ve yeterli tedarikin oluşturulduğu ifade edilmişti.
1362806707_htcone360widegrande.png

HTC One’ın raflardaki yerini almasına sayılı günler kala Tayvan İmalat ve Sanayi Kuruluşu, şirket içerisinden elde ettiği bilgilere göre, telefon bileşenlerinde kaynak temini sıkıntısı baş göstermiş durumda. Şirketin hâlihazırda elinde bulundurduğu bileşenlerle 800 bin ile 1.200.000 arasında telefonun üretimi gerçekleştirebiliyor. Yaşanan bu durumda telefonun birçok ülkede satışına engel koyabilir. Ses bobini, Ultrapiksel kamera sensörü, kompakt kamera modülü ve bir dizi motor bileşenleri sıkıntı bunların başında geliyor.

İddiaya göre 15 Mart’ta Amerika’da satışa sunulması beklenen cihazın mayıs ayına sarkıtıldığı belirtiliyor. Telefonun Amerika’da resmiyet kazandığı ön görüldüğünde ülke kullanıcıları açısından üzücü bir durum olsa gerek. Yine şirketin telefonun ilk aşamada daha büyük pazarlarda yeterli sayıda satışa sunması adına daha küçük pazarlardaki satışları da erteleyebilir.  Bu durumda telefonun ülkemiz satışını erteleyebilir. Konuyla ilgili resmi açıklamanı yapılmasıyla daha net değerlendirmeler yapılacaktır.

Yorumlar
misafir
o kadar çok gereksiz yorumlar yapılıyor ki şaşırıyorum bu kadar bilginiz varda siz neden telefon üretimi yapmiyorsunuz?
Cevapla
Misafir
Sorun yeni parça üretimi değil, cihazına güvenememek ve doğal olarak tüketiciyi hiçe saymak. Adamlar ödemi satışlarının hesabını yapıp bu cihazda en çok 1-2 milyon adet satar deyip ürün tedariğinde çuvallamaları. Yani pazarlamadan bile anlamaması.
Cevapla
Yeni parçalar kullanıldığı için üretimi gecikiyor. Bazı markalar gibi eski model ve tek kalıpta üretilen plastik malzeme kullanmadığından sıkıntılı bir üretim sureci var.
Cevapla
QWERTY
Htc nin en buyuk hatasi bu iste... 4 gozle htc sensation xe yi beklerken bu turlu gelmemesinin uzerine,baska markanin yeni cikan bi modelini almistim. Bu model cok iyi ve guzel bir model,fakat tanitimindan 3 4 ay sonra gelecek olursa insanlar beklemek yerine fikir degistirebilir. Sensation xe 2.5 3 ay gecmesine ragmen halen Turkiyeye gelmemisti. Siz daha tuketiceye ulasmadan modelinizi eski bi model haline getirirseniz,ustune segmentinde maksimum fiyat cekerseniz yemisim sizin teknolojinizi. Enayimi bu millet?!
Cevapla
isimli
panpa isimli kullanıcıya katılıyorum siz markalara böyle takarken onlar milyonlarla oynuyo haberin kesinlik garantisi bile yok ....
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.