HTC One M10 Hakkında İlk iddialar Ortaya Çıktı

HTC One M10 modelinin Nisan ayında satışa çıkması bekleniyor

HTC One M10 Hakkında İlk iddialar Ortaya Çıktı

Barcelona'da düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi 2016'ya sayılı günler kala, akıllı telefon üreticilerinin yeni modelleri hakkında da iddialar ortaya çıkmaya başladı. Bu haberimizin konusu ise HTC One M10 oldu. HTC'nin geçen yıl MWC 2015'te duyurduğu One M9'dan sonra bu yıl düzenlenecek olan fuarda HTC One M10 modelinin duyurulması bekleniyor.

1453333263_htc-one-m10.jpg

HTC One M10 modeli ile ilgili ilk detaylar teknik özellikler tarafında karşımıza çıkıyor. One M9 modelinde Snapdragon 810 işlemciye yer veren firmanın bu modelde ise Snapdragon 820 işlemcisine yer vermesi bekleniyor. Buna ek olarak telefonda, parmak izi okuyucusu, 3000 mah batarya gibi bileşenlerin yer almasına da kesin gözüyle bakılıyor.

HTC'nin One M10 modelinde ekran çözünürlüğü tarafında Full HD ile devam etmeyeceği henüz belli değil ayrıca panel türünde de yeniliğe gidilebilir. HTC One M9 modelinin yaşadığı en ciddi sorunlardan biri kamera performansıydı. Sınıfındaki modellerin gerisinde bir performans sunan kameranın yerini daha gelişmiş bir kameranın yer alması kaçınılmaz durumda.

Tasarım tarafında ise ne gibi yeniliklere gidileceği henüz netleşmedi. 2015'i sancılı bir şekilde geçiren HTC'nin One M10 modeli ile sarsılan başarısını geri kazanması bekleniyor.

22-25 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan MWC 2016 kapsamında duyurulması beklenen HTC One M10'un Nisan ayı içinde de satışa sunulması bekleniyor.