HTC One M10 beklenen özellikler listemize cihazın işlemcisi, ekranı ve genel özellikleri ile başlayacağız. İlk olarak cihazın Android 6.0.1 Marshmallow ile kutusundan çıkacağı düşünülüyor bunu belirtelim. İşlemci tarafında Qualcomm Snapdragon 820 ve ekran tarafında da 2K çözünürlük bekleniyor. USB-C portu ve parmak izi okuyucu sensöre de kesin gözüyle bakabiliriz. Ekran boyutu konusunda farklı iddialar olsa da 5.2 inç makul bir rakam olarak görülüyor.

En büyük soru işareti HTC One M10 tasarımı konusunda. HTC’nin vazgeçmediği One M serisi tasarımının artık sonu gelmiş olabilir. Çoğu kaynak artık firmanın yeni tasarım anlayışının HTC One A9 gibi olacağını iddia ediyor. Şimdiye kadar One M10 tasarımına ilişkin bir görsel ortaya çıkmadı ancak iddialar hep One A9’u işaret ediyor. HTC alışık olmadığımız bir tasarımla karşımıza çıkacak.

BoomSound teknolojisini akıllı telefonlarında kullanan HTC, ses konusunda önemli bir tecrübeye sahip. Şimdiye kadar telefonun ön yüzünde 2 adet hoparlör konumlandıran firmanın artık bu tasarımdan vazgeçmesi gerektiği düşünülüyor. Çoğu akıllı telefon gibi cihazın alt veya üst tarafında hoparlör yerleştirilmesi bekleniyor.

Kamera konusunda yeni teknolojilere açık olan firmanın One M10 modelinde daha gelişmiş bir kamera bekleniyor. UltraPixel teknolojisini bir kenara bırakan firma daha sonra 20 MP sensörlü bir kamera ile karşımıza çıkmıştı. Ancak son olarak One A9 modelinde 13 MP kamera gördük. Yine benzer şekilde MP değeri düşük ancak algılayıcısı büyük bir kamera bekleniyor. 4K video kaydına kesin gözüyle bakılıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.