Mobil

HTC One M7 kullanıcıları ocak sonuna kadar Android 5.0 almaya başlayacak

HTC One M7 Android 5.0 güncellemesi için geri sayıma geçildi.


Google’ın yaklaşık bir ay önce kaynak kodlarını yayınladığı Android 5.0 üreticiler tarafından kullanılmaya başlandı. Motorola, LG ve Samsung sınırlı bölgelerde Android 5.0 güncellemesini resmen başlatırken, gözler HTC ve Sony cephesine çevrilmiş durumda.

Android 5.0’a ilişkin ilk açıklama yapan üreticilerin başında HTC geldi. Şirket kaynak kodların yayınlanmasının ardından 90 gün içerisinde One M8 ve One M7 için güncellemeyi başlatacağını duyurdu. Net bir tarih yok fakat üç aylık dilimde yani ocak sonuna kadar HTC kullanıcıları Android 5.0’a kavuşmuş olacak.

Benzer bir açıklama HTC Başkan Yardımcısı Mo Versi’den de geldi. Kıdemli yönetici Twitter üzerinden kendisine yöneltilen bir soru üzerine One M7 için ocak sonuna kadar Android 5.0 Lollipop güncellemesinin yayınlanacağını belirtti. Bu açıklama sonrası HTC One M7 kullanıcıları en kötü ihtimalle güncellemeyi bir buçuk ay daha beklemek zorunda kalabilir. 

One M8 için de yine aynı dönemde One M8 güncellemesi dağıtıma sunulacaktır. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.