Mobil

HTC One M7'ye Android 5.1 gelecek mi? Mo Versi'den yeni açıklama geldi!

HTC ürün yönetimi başkanı Mo Versi, HTC One M7'ye Android 5.1 güncellemesinin geleceğini ima ederek kullanıcılara "Beklemede kalın"dedi.

HTC One M7'ye Android 5.1 gelecek mi? Mo Versi'den yeni açıklama geldi!

HTC ürün yönetimi başkanı Mo Versi geçtiğimiz Perşembe günü yaptığı açıklamada HTC One M7'nin Android 5.1 güncellemesini almayacağını belirterek kullanıcıların kalbini kırmıştı. Ancak geçtiğimiz saatlerde Mo Versi, Twitter hesabından bir önceki açıklamasının tersi yönünde bir beyanda bulundu.

Mo Versi, Google Play Edition sürümlerinin haricindeki One M9 telefonların Android 5.1 güncellemesini almayacağı yönündeki açıklamasının yanlış anlaşıldığını belirterek, HTC One M7sahiplerinin endişelerini anladığını ve Android 5.0 güncellemesi sonrası ortaya çıkabilecek sorunların çözümü için Android 5.1 güncellemesinin yayınlanabileceğini ima eden ve umut veren Stay Tuned(Bizi izlemeye devam edin) cümlesini kullandı.

1426976719_img20150322001836.jpg

Bu açıklamanın HTC One M7'yi GSM operatörleriyle iki yıllık sözleşme imzalayarak cihazı satın almış olanlar için yapıldığı belirtiyor. Ancak, kullanıcıların başka bir firmanın cihazını satın alma olasılığı olduğundan HTC One M7 sahiplerine şirket adına iyi bir izlenim vermek için Android 5.1 güncellemesinin tüm kullanıcılara sunulacağı söyleniyor. 

Aslına bakarsanız doğru olanda bu. Birçok akıllı telefon kullanıcısı herhangi bir üreticinin sırf güncelleme desteğini kesmesi sonucu diğer firmaların cihazlarına yönelebiliyor. Bu yüzden umarız HTC tüm bu varsayımları göz önünde bulundurarak Android 5.1 güncellemesini One M7 kullanıcıları için yayınlar. Temennimiz bu yönde.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.