Mobil

HTC, One M8 ile nihayet kâr elde etti

HTC, One M8 ile uzun bir aradan sonra yükselişe geçti.


2011 yılında tarihinin en parlak dönemlerini yaşayan HTC, son yıllarda büyük bir düşüş yaşarken, bu süreçte pazar payını da ciddi manada eritti. Tayvanlı üretici yaşadığı düşüşü ve zararla kapattığı çeyrekleri nihayet geride bırakarak One M8 ile uzun bir aradan sonra kâr elde etti.

Mali bilançoyu biraz olsun olumlu tarafa çekmeyi başaran HTC, 2014 yılı ikinci çeyreğinde 75.5 milyon dolar kâr elde ettiğini açıkladı. Bir yıl önce aynı dönemle kıyaslandığında HTC’nin elde ettiği gelirde %80 oranında bir artış söz konusu. Şirket 2014 yılı birinci çeyreğinde ise 62.8 milyon dolar zarar açıklamıştı. Elde edilen kâr getirisine en büyük katkıyı şüphesiz şirketin nisan ayı içerisinde piyasaya sunduğu Android işletim sistemli amiral gemisi One M8 oldu.

Metalden oluşan benzersiz tasarımı, çift kamera modülü, Snapdragon 801 işlemcisi ve Sense 6.0 kullanıcı aryüzüyle tüketicilerden tam not olan telefonun üçüncü çeyrek rakamlarına da büyük katkı sunması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.