Mobil

HTC One M8, Samsung Galaxy S5, arayüz ve çoklu görev performans karşılaştırması [VİDEO]

HTC One M8, Galaxy S5, bu kez arayüz ve çoklu görev performansları ile karşı karşıya geliyor. Sizce testin galibi kim olacak?

HTC One M8, Samsung Galaxy S5, arayüz ve çoklu görev performans karşılaştırması [VİDEO]

Samsung ve HTC'nın amiral gemisi akıllı telefonları arasındaki savaş ilk olarak Samsung Galaxy S4 ve orijinal HTC One arasında başladı desek yanlış söylemiş olmayız sanırım. Şimdiler de ise  Samsung Galaxy S5 ve HTC One M8 ikilisinin arasındaki rekabet, daha sert savaşlara sahne oluyor.

Android meraklılarının her yerde cevap aradığı asıl soru ise, arayüz ve çoklu görev performansını en iyi hangi cihazın sağladığıdır eminim ki. Kendisi de bir Android meraklısı olan Chris Nacca adlı kullanıcı, HTC One M8 ve Samsung Galaxy S5'i arayüz ve çoklu görev performanslarını test ettiği aşağıdaki videoyu yayınladı.

1398415788_img20140425104641.jpg

Yayınlanan videodaki teste değinecek olursak, giriş ekranındaki uygulamalar ilk kez açılırken HTC One M8 ve Galaxy S5, eşit görünebilir belki ancak, gerçek fark çoklu görev performansında belirgin hale geliyor. HTC One M8 çoklu görevleri çok hızlı yerine getirirken Galaxy S5 yavaş seyir ile geriden gidiyor. HTC One M8'de bulunan Sense 6.0 ve Galaxy S5'in yenilenmiş TouchWiz arayüzünün performansı bu videoda ortaya çıkmışa benziyor. Samsung'un Galaxy S5 akıllı telefonunun teknik özellikleri herne kadar rakibinden güçlü olsada, arayüz ve çoklu görev performansında HTC One M8'in gerisine düşerek sınıfta kalıyor.

 Samsung Galaxy S5 kağıt üzerinde daha hızlı bir cihaz görünüyor ama firmanın arayüz üzerinde çok çalışması gerektiğini söylemeden geçmek istemedim. Bu yarışın galibi kim derseniz: HTC One M8 Sense 6.0: 1, Samsun Galaxy S5 TouchWiz: 0

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.