Mobil

HTC One M8 ve diğer tepe modellere Sense 7.0 güncellemesi geliyor

HTC düzenlediği etkinlikte diğer üst seviye telefonlar için Sense 7.0 müjdesini verdi.

HTC One M8 ve diğer tepe modellere Sense 7.0 güncellemesi geliyor

HTC’nin One M9’u duyurduğu etkinlikte, Tayvanlı üretici diğer üst düzey akıllı telefonlar için Sense 7.0 güncellemesinin akıbeti de açığa kavuşturdu. HTC CEO’su Peter Chou, One M9 nisan ayında satışa çıkacağının bilgisini veriren, One M9’a eşlik eden Sense 7.0 güncellemesinin sonraki aylarda başta One M8 olmak üzere diğer üst seviye cihazlara sunalacağını belirtti. 

HTC’nin Sense 7.0 güncellemesini yılın ilk yarısında başlatması beklenmiyor. Güncelleme muhtemelen yılın üçüncü çeyreğinden itibaren başlayarak diğer HTC telefonlara kademeli olarak dağıtılacak.

Sense 7.0’da bazı uygulama simgeleri makyajdan geçerken, HTC’nin güçlü bir tema motorunu arayüzüne dahil ettiğini görüyoruz. Kullanıcılar çektikleri fotoğrafları temaya dahil etmenin yanı sıra, duvar kağıdı ya da simgeleri dilediği şekilde özelleştirebilecek.

Yeni arayüz ayrıca konumuzu otomatik olarak algılar ve bulunduğunuz yere ya da kullanım tercihlerinize göre size uygulamalar öneriyor. Arayüz, uygulama önermeyi ana ekrana dinamik widget’lar getirerek sağlıyor.

BlinkFeed cephesinde de gelişmeler mevcut. Geliştirilen BlinkFeed mekan ve zamana göre kullanıcıya restoran önerilerinde bulanacak. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.