Mobil

HTC One M9+ Avrupa'da Satışa Çıkıyor!

HTC'nin özür telefonu One M9+ ne zaman satışa sunuluyor?

HTC One M9+ Avrupa'da Satışa Çıkıyor!

HTC bu yıl Şubat ayında Barcelona'da yapılanDünya Mobil Kongresi kapsamında yeni nesil amiral gemisi One M9'u tanıttı. One M9 donanım anlamında Android ekosisteminin en tepesinde yer alan bir ürün olmuştu. Bazı kesimler telefonun Full HD olmasını eleştirsede 5 inç ekrana sahip telefonlarda 2K çözünürlüğün sistemde darboğaz yarattığını belirtmek gerekiyor.

HTC One M9 pazara sunuldu ve kullanıcılar özellikle ısınma sorunları yaşadıklarını dile getirmeye başladılar. Qualcomm ise bu soruna işlemcinin 2.0 GHz seviyesinden 1,56 GHZ seviyesine düşürülmesi ile çare bulmaaya çalıştıysa da pek başarılı olamadı...

Aşağıdaki resim HTC One M9'dan alınan ekran görüntüsüdür...

1434812485_screenshot2015-05-26-14-08-53.png

HTC One M9'da en çok eleştirlen yerlerden birisi ise parmak izi okuma sensörünün olmamasıydı. One Max'te parmak izi kullanan HTC'nin yeni nesil telefonunda parmak izi kullanmaması gerçekten oldukça tuhaftı..

1434812968_htc-one-m9-plus-1.jpg

Bir diğer eleştiri ise kamera tarafındaydı. HTC One M9'da Toshiba üretimi bir kamera sensörü kullandı ve bu tutumu da oldukça eleştirildi...

Firma tüm bu hatalardan ders almış olmalı ki telefon tanıtıldıktan sadece 4 ay sonra yeni bir One M9 tanıttı ve adının sonuna + yani Plus ibaresini koydu.

Firma M9 sahiplerine budurumu nasıl anlatır orası bilinmez ama HT One M9+ Amerika'dan sonra Avrupa pazarına girmeye hazırlanıyor. 2015'in 3. Çeyreği itibariyle HTC One M9+ İtalya, İngiltere ve Rusya piyasasına giriş yapacak. One M9+ birçok Avrupa ülkesinden önce ülkemize giriş yaptı. Telefonun Türkiye fiyatı 2.999 lira olarak açıklandı. 

Telefon satışa çıktıktan sadece 6 ay sonra 2016 Dünya Mobil Kongresinde HTC One M10'un tanıtılacak olması ise bu hikayenin en acı gerçeği oluyor...

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.