Mobil

HTC One M9 ve One M8 Android 5.1.1 güncellemesinde son durum

HTC'nin amiral gemisi akıllı telefonları One M9 ve One M8 için Android 5.1.1 Lollipop güncellemesi ne zaman yayınlanacak?


HTC  akıllı telefonlar için ROM oluşturan ünlü geliştirici (aynı zamanda HTC yazılım ekibinden) LlabTooFeR Twitter üzerinden kendisine yöneltilen bir soru üzerine One M9 ve One M8 Android 5.1.1 güncellemesindeki son duruma açıklık getirdi.

One M9 için Android 5.1.1 güncellemesi yaklaşık iki hafta önce HTC’nin anavatanı Tayvan’da başladı. Güncellemenin birkaç gün içerisinde Avrupalı kullanıcılarla buluşması bekleniyordu fakat beklenen dağıtım gerçekleşmedi. One M8 Android 5.1.1 güncellemesi içinse HTC İngiltere haftalar önce ağustos ayını işaret etmişti.

Son duruma baktığımızda, popüler geliştirici One M9 için Android 5.1.1 güncellemesinin bu ay içerisinde yaygın şekilde dağıtıma sunulacağı bilgisini verdi. HTC One M8 kullanıcılar ise güncellemeyi bir süre daha bekleyecek. Daha önce ağustos olarak belirlenen tarih eylül ayına sarkmış görünüyor.

HTC One M9 ve One M8 Tayvanlı üretici tarafından Android M sürümüne de yükseltilecek. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.