Mobil

HTC One M9'daki aşırı ısınma sorunları giderildi, artık sevk edilmeye hazır!

Yeni gelen haberler HTC One M9'daki ısınma sorununun çözüldüğünü söylüyor.

HTC One M9'daki aşırı ısınma sorunları giderildi, artık sevk edilmeye hazır!

Geçtiğimiz günlerde sizlere Tweakers sitesinin uyguladığı testte Qualcomm Snapdragon 810 işlemciye sahip HTC One M9'un aşırı ısınma sorunları ile karşı karşıya kaldığını ve cihazdaki ısının 55.4 dereceye kadar çıktığı haberini vermiştik. Bugün gelen haber ile HTC One M9'daki ısınma sorununun çözüldüğü bildirildi.

Yaşanan sorunun ardından HTC'nin İletişim müdürü Jeff Gordon'un Twitter hesabı üzerinden "Şuan mevcut One M9 cihazların henüz final sürüm ile çalışmadığını belirtmiş ve bizde bunu haberimize eklemiştik.Anlaşılan Jeff Gordon'un dedikleri doğru çıktı. XDA geliştiricilerinden Herwegan isimli kulllanıcı, HTC One M9'daki bu acı sorunun yayınlanan OTA güncellemesi ile çözüldüğünü söyledi. Herwegan isimli kullanıcı bugün One M9 için "termal geliştirmeleri ve kamera iyileştirmeleri"'ni içeren bir güncelleme yayınlandığını ve cihazın şarja takılı olduğu halde yaptığı testte cihazdaki sıcaklığın 9-10 derece düşerek 40 derecelerde seyrettiğini belirtti.

1426888883_img20150321000000.jpg 

Öte yandan LlabTooFeR adlı Twitter kullanıcısı da, HTC'nin bölgelerin çoğu için M9 yazılımını tamamladığını ve bu cihazların müşterilere sevk edilmeye hazır olduğunu açıkladı. Bunun çok iyi bir haber olduğunu ve HTC One M9'u bekleyenlerin yüreğine su serptiğini söyleyebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.