Mobil

HTC One M9'un 32GB versiyonu kullanıcıya ne kadar bellek alanı sunacak?

HTC One M9'un 32 GB'lık versiyonunda kullanıcıya kalacak depolama alanının 21 GB olacağı söyleniyor.

HTC One M9'un 32GB versiyonu kullanıcıya ne kadar bellek alanı sunacak?

Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC, yeni amiral gemisi modeli One M9'u Nisan ayından itibaren 32 GB ve 64 GB ile birçok ülkede satışa sunacak. Ancak, yeni gelen haberler HTC One M9'u bekleyenleri kullanılabilir bellek konusunda üzebilir.

İtalyan Tuttoandroid sitesi HTC One M9'un 32 GB'lık versiyonuna satın alacak kullanıcıların yaklaşık 21GB depolama belleğine sahip olacağını iddia etti. Bu da sistemin yaklaşık olarak 11 GB'lık bir belleği kendisine ayırdığı anlamına geliyor. 128 GB microSD kart desteğine sahip HTC One M9, ilk bakışta genişletilebilir bir bellek imkanı sunsa da 11 GB'lık bir alanı kullanılamaz hale getiriyor. 

1427581800_img20150329002919.jpg

Öte yandan kullanıcıya bu oranlarda bir kullanılabilir depolama alanı sunan ilk şirket elbette ki sadece HTC firması değil. Zira birçok üreticinin yeni modellerinde arayüz üzerinde yaptığı değişiklikler ve sisteme ekledikleri kendi uygulamaları ile sistemi şişiriyorlar. Örnek vermek gerekirse Samsung'un 32 GB'lık Galaxy S6 modelinde bile kullanıcıya 24.48GB’lik bir depolama alanı bırakıyor. Şimdilik sonuçlar böyle, bakalım son kullanıcının elinde bu kullanılabilir alanlar farklılık gösterecek mi? merakla bekliyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.