Mobil

HTC One M9’un satış performansı One M8’in bir hayli gerisinde

One M9'un elde ettiği satış performansı hayal kırıklığı yarattı.

HTC One M9’un satış performansı One M8’in bir hayli gerisinde

Çin Business Journal tarafından yayınlanan bir rapor HTC One M9 satışlarının pek de iyi gitmediğini gösteriyor. Tayvanlı üreticinin 2015 yılı tepe modellerinden biri olan One M9 satılan adet söz konusu olduğunda selefi One M8’in bir hayli gerisinde kaldı.

One M9 üç ayın sonunda 4.75 milyon adet sattı. Söz konusu rakam One M8’in aynı dönemde elde ettiği satışlardan %43.75 daha düşük.

Rapora göre satışların beklenenin altında kalmasının temel nedeni One M9’un global pazardaki yüksek fiyatı gösteriliyor. Dünyanın en büyük akıllı telefon pazarı Çin’de yerel üreticilerin amiral gemisi modelleri 300 dolar seviyesindeyken, One M9 ülkede 640 dolardan satılıyor.

One M9 ülkemize 2.800 liradan giriş yaptı. HTC kısa süre içerisinde dünya genelinde bu defa One M9+ modelinin satış işlemini başlatacak. Bir süredir ülkemizde satışta olan One M9+’ın fiyatı ise 2.999 lira.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.