Mobil

HTC One mı Galaxy S4 mü almalıyım?

Son günlerde karşımıza çıkan en fazla soru bu olsa gerek.

HTC One mı Galaxy S4 mü almalıyım?

Bu konuda birçok tartışma yaşanmıştır. Son birkaç ayda göz attığım forumların büyük bölümünde her iki telefonun kıyaslaması yapılırken, kullanıcıların “Hangisini almalıyım?” şeklinde birbirine yönelttiği birçok benzeri soru karşıma çıktı. Bunların yanına Xperia Z de eklenebilir ancak şu an için gündemde en fazla konuşulan telefonlar HTC One ve Galaxy S4 görünüyor.

Ülkemizde yenilikçi teknolojilere fazlasıyla duyulan bir merak var(!) Geçenlerde bir haber okumuştum, Amerika’da bir kullanıcı ortalama 2 yılda bir telefon değiştirirken, ülkemizde ise bu süre 10 ay olarak hesaplanmış. Birçoğunuz için bile 10 aylık süre fazla gelebilir, zira etrafımda 3 ayda bir telefon değiştiren önemli bir kesim var.

Bazı kullanıcıların kayda değer bir bölümü gelir durumunu göz ardı ederek 2.000 lira civarında olan telefonları rahatlıkla alabiliyorken, söz konusu akıllı bir telefonun ne işe yaradığından hatta hangi özelliklerini kullanması gerektiğinden de habersiz. Bir akıllı telefonda yer alan tüm özellikler bilmek zorunda değiliz fakat bu denli paralar ödeyerek aldığımız bir ürün hakkında en azıdan bilgi sahibi olmamız gerekmez mi?
1367907016_whitesmoke3562772422.jpg

Geçtiğimiz günlerde “Bu hafta sonu hangi telefonu satın almak istersiniz?” şeklinde bir soru sizlere yönelttik ve aldığımız yorumların büyük bölümünde HTC One ve Galaxy S4 yanıtını aldık. Sizlere katılmamak elde değil. Hani ben de şu sıralar bir telefon almak istesem gidip göz atacağım iki model bunlar olacak.

Burada sizlere sayfalarca Galaxy S4 ve HTC One karşılaştırılması yapılsa dahi önemli olan hangi telefonun daha özellikli olduğu değildir. Önemli olan hangisinin ihtiyaçlarınıza daha fazla karşılık verdiğidir. Şöyle örneklendirmek daha doğru olacaktır: Eğer donanım tutkunu iseniz alacağınız telefon Galaxy S4’ün uluslararası versiyonu olacaktır. Hayır ben telefonumda çok fazla müzik dinlerim, ses kalitesi benim için önemli diyorsanız HTC One’dan şaşmamanız gerekiyor. Ya da telefonda su geçirmezlik benim için önemli bir özellik düşüncesinde iseniz gidip almanız gereken telefon Xperia Z olmalıdır.
1367907108_sonyxperiaz.jpg

Burada her üç telefonun da birbirine karşı üstünlükleri var ancak önemli olan herhangi bir üstünlükten etkilenip o telefona sahip olmamaktır. Millet olarak etrafımızdakilerden çok fazla etkileniriz ve bu etki altında kalıp birçok teknolojik alet almışızdır. İhtiyaçlarımızla paralel olmayan en iyi ürünü almak yerini ihtiyaçlarımızı karşılayan (en iyisi olmak zorunda değil) bir cihaz almak daha doğru olmaz mı?

Burada size vereceğimiz tavsiye kesinlikle şu telefonu alın şeklinde olmayacak. Almak istediğiniz telefonu kesinlikle elinize alın ve gerekirse saatlerce inceleyin önerisinde bulunabiliriz. Günümüz telefonların büyük bölümünde yer alan ve artık basit bir özellik olarak karşımıza çıkan bir FM radyonun olmaması bile fikrinizi değiştirebilir. Telefonun eldeki tutuşu, sizde uyandırdığı his, tüm detaylarını ayrıntılı şekilde bilmek vs. bunların tümü telefon satın almada önemli kriterler olsa gerek.

Hepinize teknoloji dolu günler dilerim.

Yorumlar
Misafir
htc one henüz elime almadım ama s4 u inceleme fırsatı buldum ve s4 de ki akıcı sayfa geçişleri beni mest etti gerçekten ipad kullanıyor gibi hissettim
Cevapla
Erhan
Kamerada HTC daha iyi, gece çekimlerinde de, tasarımı da daha iyi... Ama ben sırf donanım ve yazılımlarından dolayı Samsung S4 almayı düşünüyorum... ileriki dönemlerde çıkan kaliteli uygulamalarda yarı yolda kalmak istemem... Ayrıca artırılabilir hafızası var ve 64 GB
Cevapla
Turan
Arkadaslar Hic iPhone Dan guzel akilli Cep telefonu gordunuzmu ? Ben gormedim.... Hepsi kepceye benziyor.... Gidin iPhone 5 alin .
Cevapla
Tarik
APPLE IOS iPhone APPSTORE
Cevapla
Misafir
amuda kalmasini beklemiyorum sadece o kadar para verdiysem bi farki olsun isterim s3 mu not 1 mi s4 mu diye bakilsin degil elimde oldugunda hani bu s4 ya da bu one denebilsin yani s4 le s3 un menuleri bile ayni bari one da blinkfeed varda bi fark var diyebiliyosun menude demek istedigimi umarim anlatabilmisimdir
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.