Cihazın fırçalanmış metal arka yüzü, kavisli yapısıyla son derece kaliteli bir tutuş hissi sunuyor. Telefonun boyutunun M8'e göre küçük olması da telefonu tek elle kavramanızı çok kolay bir hale getiriyor.

10.6mm kalınlığındaki One Mini 2, 9.3mm'lik One Mini'den ve 9.4mm'lik One M8'den biraz daha kalın, ancak yuvarlak köşeleri ve kavisli arka yüz, bu durumu başarıyla gizliyor. Yapı kalitesinin en üst düzeyde olduğunu hemen hissettiğiniz cihazda nanoSIM çekmecesinin yerine tam oturmaması dikkatimize çekti. Çok küçük bir çıkıntı olsa da parmağınızı sürdüğünüzde pürüzü fark edebiliyorsunuz. Çok da önemli olmayan bu durum, daha sonra üretilecek cihazlarda çözülebilir.

HTC One Mini 2'nin sağında ses düğmesi ve onun hemen üstünde bir microSD kart yuvası bulunuyor. Bu sayede depolama alanını 16GB'tan yukarıya taşıyabiliyorsunuz (Cihazı açtığınızda size sunulan alanın 11GB olduğunu söyleyelim). MicroSD slotunu açabilmek için bir araca ihtiyacınız var; bu durum bazılarımızın canını sıkabilir. Ancak bu durum da üst düzey kalitedeki tasarımın küçük bir yan etkisi ve göz ardı edilebilir.

One Mini 2'nin üç renk seçeneği bulunuyor. İncelememizde gördüğünüz "gunmetal grey" gri modelin yanında "amber gold" ve "glacial silver" renk seçenekleri bulunuyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.