Mobil

HTC, One S için güncelleme desteğini neden kesti?

Konuya ilişkin yapılan açıklamalara göre güncelleme desteğinin kesilmesi Qualcomm'a bağlanıyor.

HTC, One S için güncelleme desteğini neden kesti?

Şubat ayında gerçekleşen HTC One lansmanı sonrası mevcut telefonlardan One S için de Android 4.2.2 ve Sense 5 güncellemesinin sunulacağı bildirilmişti. Oysa gelinen noktada Tayvanlı üretici geçtiğimiz günlerde resmi bir açıklama yaparak One S’in şu anki Android ve Sense versiyonlarında kalacağını aktarmıştı. Söz konusu gelişme One S kullanıcıları arasında hayal kırıklığı oluştururken; güncelleme desteğinin neden kesildiğine dair ilk açıklamalar güncelleme desteğinin kesilmesine gerekçe olarak Qualcomm'u gösteriyor.

Bilindiği üzere One S global pazara çift çekirdekli Snapdragon S4 ve Snapdragon S3 işlemcileri ile sunuldu. O dönemde Snapdragon S4 işlemcilerde yaşanan tedarik sıkıntısı HTC’yi farklı bir çözüm kullanmaya itmişti.

1374143508_htc-qualcomm-production-not-affected-by-the-japanese-earthquake.png

AndroidandMe sitesinde yer alan habere göre Qualcomm Snapdragon S3 işlemcisi için artık sürücü kodlarını güncellemeyecek ve söz konusu gelişme de, One S için güncelleme desteğinin kesilmesine sebep olduğu bildiriliyor. Snapdragon S4 Pro içinse Qualcomm yazılım desteğini hala sürdürüyor ve gelen iddialara bakıldığında HTC’nin Snapdragon S4 işlemcili One S’e güncelleme sunacağı iddia ediliyor. Anlaşılan o ki One S cephesinde Android 4.2.2 ve Sense 5 güncellemesi henüz kesin bir sonuca varmış değil. Konuya ilişkin gelişmeler yaşandıkça aktarmaya devam edeceğiz. 

Yorumlar
Misafir
18 temmuz tarihli google news sitesinde güncelleme verilecek haberi yer almakta... Sayın Yetkili bi araştırıp paylasirsa sevinirim htc one s kullanicilari da mutlu olur. Erdal Babür
Cevapla
Misafir
tam bir amele firması la htc. desire hd içinde böyle havadan sudan bahaneler sunmuştu. kendi hatalarını tekrarlayarak nasıl farklı bir sonuç bekliyorlar anlamadım. Müşteri kaybediyorsun kardeşim zorlama işte.
Cevapla
Misafir
verdim mutluyumda gerekirse yine de alirim samsung kullancagima htc en iyisi zaten sinirsiz rom destegi var
Cevapla
Misafir
Ben her zaman htc ye para veririm kardeş kalite konuşuyor burada. Kullandığım tum htc telefonlarımada güncelleme tıkır tıkır geldi. Orada açıklama yapılmış sürücü desteği olmadığı için güncelleme alamaz denmiş... Htc nereden bilsin ileride kullandığı işlemci için sürucu desteğinin kesilecegini...
Cevapla
Misafir
tipik htc durumu
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.