Mobil

HTC One X ve One X+ için resmi güncelleme desteği sone erdi

HTC, telefon sahiplerini üzecek açıklamayı yaptı.

HTC One X ve One X+ için resmi güncelleme desteği sone erdi

HTC halihazırda 2013 yılı üst sınıf telefonları için Android 4.4 güncellemesinin dağıtımını başlatmış durumda. İlk olarak HTC One'ın Amerika'da satışa sunulan SIM kilitsiz ve geliştirici sürümü için yayınlanan güncelleme kısa süre içerisinde telefonun uluslararası versiyonu için de başlayacak.

HTC'yi 2012 yılında üst seviye akıllı telefon kategorisinde temsil eden One X ve One X+ modellerinin bundan sonraki süreçte resmi kanallar yoluyla güncelleme desteği alıp almayacağı konusu ise netliğe kavuştu. HTC Danimarka ve HTC İngiltere resmi Twitter hesapları üzerinden yaptıkları açıklamalarla söz konusu iki telefon için de resmi güncelleme desteğinin sona erdiğini açıkladı. Her iki telefonda bundan sonraki süreçte mevcut sürümler olan Android 4.4.2 ve Sense 5 ile yola devam edecek.

1389683558_htc.jpg

Tegra 3 işlemcisinden güç alan telefonların Qualcomm işlemcili versiyonları için de güncelleme desteği sağlanmayacak. One S sonrası kullanıcılardan yoğun eleştiri alan HTC, One X ve One X+ kullanıcılarından da benzer eleştirileri alması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.