Mobil

HTC One X'e Android 4.0.4 güncellemesi geliyor!

One X Android 4.0.3'ten 4.0.4'e yükselecek!

HTC One X'e Android 4.0.4 güncellemesi geliyor!

Son zamanlarda çıkardığı One serileriyle mobil dünyada bütün gözleri üzerine toplayan HTC'nin son amiral gemisi One X için yepyeni bomba gibi bir güncelleme geliyor. Gelen güncelleme başlıktan da anlayacağınız gibi Android'in yepyeni bir sürümü olarak karşımıza çıkıyor.

Telefonun üzerinde bulunan yazılım, tahmin de edeceğiniz üzere Android'in 4.0.3 sürümü olarak karşımıza çıkıyor. Yeni gelecek güncelleme ile birlikte Amiral gemi Android 4.0.4'e geçiş yapacak. HTC One X'e gelen bu güncelleme sadece güncelleme olarak kalmayacak, cihazın bütün sıkıntılarını da çözüme kavuşturarak büyük sıkıntıları çözecek gibi duruyor.

1340122814_htconexphotos1.jpg
XDADevelopers web sitesinde sızan ROM'a ait ilk bilgiler gelmeye başladı bile. ROM'un amiral gemi için içerdiği iyileştirmeler telefonun kullanıcılar tarafından beğenilmeyen hemen hemen eksi yönlerinin tamamını götürmiş gibi görünüyor.

HTC One X'e gelen güncelleme şunları içeriyor:

- Ekranda yer kaplayan ve eleştirilen 3 noktalı menü tuşunu artık kaldırabileceğiz. Ayarlar altına eklenen bir seçenek ile uygulamalar arasında geçiş sağlayan çoklu ortam tuşu menü tuşu olarak atanabilecek. (Basılı tutulduğunda görüntülenecek.)
- Daha hızlı uykudan uyanma ve kilit ekranından çıkış
- Wi-Fi ağlara daha hızlı bağlantı
- Android 4.0.3'ten 4.0.4'e terfi ile daha hızlı Web Gezgini
- Sense arayüzünde daha yumuşak geçişler. (Arasıra gözlemlenen atlamalar giderilmiş.)
- Daha yumuşak Pinch to Zoom (çift parmak ile yakınlaştırma)
- Otomatik ekran parlaklığı değerleri değiştirilerek ekranın daha parlak görünmesi sağlanmış.
- Beats Audio kulaklıklar takıldığında çıkan kulaklık modeline uygun profil seçimleri kaldırılmış.

1340122780_htc-one-x1.png
Genel performansta artış gösteren yeni güncelleme ile ilgili tüm detaylara bu linkten ulaşabilirsiniz. HTC'nin son amiral gemisine gelen yeni güncelleme bakalım tüketiciler tarafından nasıl karşılanacak?
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.