Mobil

HTC One’a bir darbe daha!

Tayvanlı üreticinin büyük beklenti içerisinde olduğu amiral gemisi modelinde bir türlü sıkıntıları aşamıyor.

HTC One’a bir darbe daha!

HTC’nin büyük beklenti içerisinde olduğu ve bu sebeple birçok yenilik kattığı yeni nesil akıllı telefonu One cephesinden bir türlü iyi haberler gelmiyor. İlk olarak metal alaşımlı kasa ve ultrapiksel sensörde yaşanan tedarik sıkıntısına takılan telefon, bu sebeple yaklaşık 40 gün gecikmeli satışa sunuldu. Mayıs ayı içerisinde ülkemizde satışa sunulması beklenen telefona kötü bir haber Hollanda mahkemesinden geldi.

Nokia yapılan anlaşma gereği kendi cihazlarına özel olarak geliştirilip üretilen HAAC mikrofon (Yüksek Genlikli Ses Yakalama) teknolojisinin HTC One’da kullanıldığına dair mahkeme heyetine başvurdu. Nokia cephesinde yapılan ilk incelemelerde kendi telefonlarında yer alan benzer donanım HTC One’da da yer bulması Finlandiya merkezli üreticiyi harekete geçirdi. Mahkemenin istediği bilirkişi raporunda da HAAC mikrofonun One modelinde yer bulmasıyla heyet telefon hakkında ihtiyatı tedbir konmasına karar verdi.
1366719692_nokiahtcmic.jpg

Nokia ve STMicroelectronics firmaları arasında yapılan özel anlaşma gereği söz konusu mikrofonun başka telefonlarda kullanılması şu an için mümkün görünmüyor. HTC One için konan tedbirin yanı sıra STMicroelectronics firmasına da anlaşmaya uyulmadığı gerekçesiyle ceza verilecek.

HTC One için verile tedbir kararı şu an sadece Hollanda için geçerli. Ancak farklı ülkelerde açılacak davalarda da HTC’nin işi hiçte kolay olmayacak.

Yorumlar
Misafir
Soz konusu olan satin alip almamak degil sen o miktofonu cihazina takman. Ha burada tek suclu htc degil tabi satan firmada suclu. Zaten o da cezaya tabi olacak, haberde belirtildigi gibi.
Cevapla
galaxy s4
şimdi neden s4e göre daha kaliteli ses sunduğu anlaşıldı... Haksızlık eninde sonunda bulur sahibini gardaaaaaş...
Cevapla
andromen
htc cuvaladı piyasaya telefon sunamayacak bu gidişle övülcek yanıkalmadı üretim yok htcde yaw
Cevapla
gakko
htccccccccccccccc oneeeeeeeeeeeee dayilin..
Cevapla
erdem
htc darboğazdan nasıl cikar diye bir konu acilmali...görüşler öneriler htc ye iletilmeli , bu kadar basiretsiz pazarlama ekibi olamaz...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.