Mobil

HTC One’ın Google sürümü için Android 4.3 göründü

Önümüzdeki haftalarda dağıtımına başlanması beklenen Android 4.3, şimdi de HTC One'ın Google sürümü için ortaya çıktı.

HTC One’ın Google sürümü için Android 4.3 göründü

Galaxy S4’ün Google sürümünde yer alacak Android 4.3 güncellemesi geçtiğimiz günlerde Samsung’a yakınlığı ile bilinen SamMobile sitesi tarafından ortaya çıkarılmıştı. Güncellemenin Samsung cephesinde hazırlandığı bildirilirken, HTC’nin de stok Android ile çalışan One modelinde kullanıcılar için Sense seçeneğini hazırladığı gelen bilgiler arasında. Söz konusu durumlar Nexus deneyimi sunan telefonlara güncelleme desteğinin yine üretici tarafında sağlanacağı anlamı taşıyor. 

Tüm bunların yanı sıra temmuz sonunda Android 4.3 ile çalışacak yeni nesil Nexus 7’nin lansmanı bekleniyor. Nexus 7 sonrası Android 4.3’ün başta Nexus cihazlar olmak üzere Galaxy S4 ve HTC One’ın Google sürümlerinekısa süre içerisinde ulaşması bekleniyor. Galaxy S4 için bu anlamda ilk somut bilgi SamMobile cephesinden gelirken, HTC One içinse Bluetooth SIG kayıtlarından ortaya çıktı. Söz konusu sertifikanın 5 Temmuz’da alındığı belgeden anlaşılmaktadır.  

Daha önce Galaxy Nexus ve yeni nesil Nexus 7 de Android 4.3 ile aynı sertifikayı alırken, Google’ın yeni sürümde sunacağı en önemli yenilik ise Bluetooth 4.0 LE olacak. Bu sayede bağlantı esnasında daha az pil tüketimi sağlanacak ve telefon ya da tabletin farklı alanda (sağlık, güvenlik vs.) çalışan birçok cihaz ile bağlantı kurmasına olanak sağlanacak.

HTC One’ın Google sürümü şu an için sadece Play Store üzerinden satışa sunulmakta. Telefonun ülkemizdeki satışına dair herhangi bir açıklama yapılmış değil.

1373316825_android-4.3-htc-one-google-play-edition-1.jpg

Yorumlar
tet
saf android diyorlar onlara bile ayni anda güncelleme veremiyorlar...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.