Mobil

HTC, rom geliştiricilere cephe aldı

Daha önceki süreçte geliştiricilerle sıkı ilişkiler içerisinde olan HTC'nin şimdilerde geliştiricileri karşısına aldığı görülüyor.

HTC, rom geliştiricilere cephe aldı

Android cephesinde yaşanan en önemli sıkıntıların başında güncellemenin kullanıcılara zamanın ulaşamaması ya da hiç ulaşamamasıdır. Son dönem bazı popüler cihazlar bile güncellemeden nasiplenememişti. Desire HD, Optimus Black ve halen birçok bölgede Optimus 2X'in ICS güncellemesi alamaması ve Galaxy S’in ICS almaması vs. şeklinde örnekleri arttırabiliriz.

Oysa gelinen noktaya baktığımızda geliştiriciler söz konusu hem bu cihazlar ve hem de Android dünyası kapsayacak tüm cihazlar için rom geliştirme çalışmaları yapmaktadır. Bugüne kadar üreticiler cephesinden bu duruma herhangi bir tepki oluşmuş değildi fakat HTC cephesinden bazı uyarıların yapıldığı görülüyor.
1359182519_htc-one-series-01.jpg

HTCRuu.com sitesi HTC telefonları için hazırlanan romların tamamını siteden kullanıcılara ulaştırırken, özelikle güncellemeden nasiplenemeyen ya da güncellemenin geç geldiği durumlarda kullanıcılara, geliştiricilerin hazırladıkları romları sunuyordu. Ancak sitenin son birkaç gündür kapalı olduğu ve hizmetlerini yürütemediği görüldü. İşin aslına bakıldığında ise durumun HTC’den kaynaklandığı bildirildi.

HTC, söz konusu paylaşılan romların kullanıcı telefonlarına zarar verdiği ayrıca sitenin resmi bir site gibi hareket ettiği gerekçesiyle sitenin kapanmasını talep etmiş. Talep işleme alınmış ve site büyük olasılıkla kapatılacak. HTC’nin almış olduğu bu karar, geliştiriciler cephesinde tepkiyle karşılanırken, Tayvanlı üreticinin daha önceki süreçte geliştiricilerle sıkı ilişkiler içerisinde olduğu biliniyor.

Yorumlar
mujdat
htc glacier modelini kulaniyorum xda sayesinde 4.2.1 android surumunu cok sitabil kulaniyorum yani bence gelisticilere minetariz o oyuzden onlara sonsuz tesekur
Cevapla
pro guest
htc dedinmi akla aliminyum kompozit malzeme kullanilmis. performans canavarı a sınıf telefonlar gelir akla. lakin güncelleme konusunda .ürün ağı çok geniş olduğu için sıkıntı yaşıyor.herşeye rağmen htc diyenlerdenim
Cevapla
Misafir
Samsunga geçin rahat edin arkadaşlar,Adamlar 2 ayda bir güncelleme ve yeni yazılım çıkartıyor,bende eski htc incredible s kullanan biri olarak size tavsiyemdir samgsun ve alacağınız ürün S3 veya note 2 veya birkaç ay daha bekleyin asıl bomba o zaman geliyor.Bnede şuan S3 kullanıyorum çok çok memnunum..
Cevapla
Misafir
böyle dandik firma olursa normal. sen güncelleme yapma yada çok geç yap geliştiriciler senin sattığın telefona senin vermediğin güncellemeyi versin sonrada bunlardan şikayetçi olup sitelerini kapattır. bu kafayla bu firma yakında batar. kendi yapmaz, yapana da engel olur.
Cevapla
Misafir
dikkat et o bomba elinde patlamasin:-) kral dir htc cihaz kullanmayı bilenler alır htc yi.. sizin gibi sonradan gitmeler değil...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.