Mobil

HTC, tablet üretimine geri dönüyor!

Şirket, bir dönem başarısız olduğu tablet sektörüne daha iddialı giriş yapmak istiyor.

HTC, tablet üretimine geri dönüyor!

HTC One'ın elde ettiği başarıl ısatışlar neticesinde 2010 yılında mobil dünyasında sağladığı başarıyı tekrar etme yolunda ışık saçan Tayvanlı üretici, başarısız bir serüven geçirdiği tablet pazarına tekrar dönüyor. Bir dönem Flyer adlı çözümler sunan HTC, sektörde tutunamamış ve geçtiğimiz yıl tablet üretimini durdurma kararı almıştı. Uzun bir süre platformu inceleyeceklerini ve bu noktada daha kararlı adımlar atma hedefinde olacağını bildiren HTC’nin söz konusu süreci tamamladığı ve önümüzdeki aylarda 7-inç boyutunda Android ile çalışan bir tablet hazırlığında olduğu bilgisine Bloomberg kaynaklarından öğreniyoruz.
1370039764_original.jpg

Tablet sektörünün yarısı iPad’in hakimiyetinde bulunurken, Android tarafında ise sektörün en iddialı oyuncusu olarak Samsung’u görüyoruz. Asus ve Acer’da bütçe dostu tabletleri ile dikkat çekerken, LG’nin de yılın ikinci yarısında tablet pazarına gireceği geçtiğimiz günlerde resmi olarak açıklanmıştı.

Mobil dünyasının yenilikçi üreticilerinden HTC, görüldüğü üzere tablet sektöründe oldukça agresif bir rekabet içerisinde olacak. Şirketin platformda söz sahibi olması için sunacağı 7-inçlik modelde üst sınıf teknik özelliklerin yanı sıra bütçe dostu bir fiyat sergilemesi gerekecek.

Bloomberg’e göre bir yanda Windows tarafına da yatırım yapan HTC’nin 12-inç boyutunda Windows RT ile çalışan bir tablet daha duyuracağını bildirdi. Tablete dair henüz detaylara henüz ulaşılabilmiş değil.

Yorumlar
Misafir
Yolun acik olsun HaTiCe
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.