Mobil

HTC telefon biriminin başkanı istifa etti!

HTC'de ayrılıklar devam ediyor. Şimdi de HTC'nin akıllı telefon biriminin başkanı Chialin Chang istifa etti.


Google, geçtiğimiz ay HTC'nin mobil bölümünü satın almıştı. Bu satın alma işleminin ardından HTC'nin mobil pazardan çekileceği düşünülmüştü. Ancak HTC, yoluna yine HTC imzalı telefonları ile devam edeceğini açıklamıştı.

Açıklamanın üzerinden 2 hafta geçtikten sonra HTC cephesinde şok etkisi yaratan bir ayrılık yaşandı.  HTC'nin akıllı telefon biriminin başkanı Chialin Chang, bugün istifa ettiğini açıkladı.

2012 yılında HTC'nin CFO koltuğuna oturan Chialin Chang; “kariyer planı” nedeniyle Akıllı Telefon ve Bağlı Cihazlar Birimi başkanlığından ayrıldığını belirtti. C. Chang'in önümüzdeki günlerde kendi kuracağı yapay zeka girişiminde aktif rol oynayacağı söyleniyor.

HTC'nin Akıllı Telefon ve Bağlı Cihazlar Birimi bölümüne kimi oturtacağı henüz bilinmiyor. Google ile yapılan anlaşmanın içeriği bilinmediğinden, bu koltuğa Google'ın seçtiği bir ismin oturma ihtimali de var.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.